21.02.2019 | 17:14

У рамках запровадження в Державній службі зайнятості інституту кар’єрного радника на базі Львівського ОЦЗ сьогодні, 21 лютого 2019 року, для фахівців з питань зайнятості базових ЦЗ та філій ЛОЦЗ розпочався тренінг-навчання щодо опанування функцій реєстратора.

Основна мета вишколу – визначення конкретних обов’язків реєстратора та відпрацювання процедури співпраці з клієнтом від моменту звернення до центру зайнятості до видачі скерування на працевлаштування або призначення першої зустрічі з кар’єрним радником.

Теоретично-практичний тренінг модерує Людмила Бегеза, доцент кафедри психології Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, котра доступно й у цікавій формі доносить до слухачів інформацію про ключові функціональні повноваження та способи набуття навичок продуктивної комунікації з відвідувачами.

За її словами, основні функції реєстраторів спрямовані на попереднє визначення потреб клієнта, інформування його про зміст соціальних послуг, які надає ЦЗ, внесення даних до персональної картки особи, котра шукає роботу, та профільної анкети. Першочергово такий спеціаліст повинен підібрати прийнятні варіанти роботи клієнту із врахуванням його освіти, професійного досвіду, знань та умінь. Якщо ж на ринку праці відсутні пропозиції працевлаштування, він призначає першу співбесіду особи з кар’єрним радником для подальшої підготовки індивідуального плану працевлаштування.

Під час заняття учасники всебічно обговорюють різні психологічні аспекти спілкування з клієнтами, вивчають шляхи ефективної мотивації їх до трудової діяльності. Аби закріпити отриманні знання на практиці, присутнім пропонують виконати різноманітні вправи та рольові ігри, а також дають змогу самостійно проаналізувати конкретні ситуації, що виникають у процесі роботи.

Упродовж командної взаємодії багато уваги зосереджено на послідовності надання ланцюжку посередницьких послуг,  подолання психологічних бар’єрів та конструктивне вирішення конфліктних ситуацій. До слова, здобутими на навчанні знаннями та професійними навичками учасники заходу згодом поділяться зі своїм колегами.

Відділ інформаційної роботи Львівського ОЦЗ