16.01.2019 | 10:21

Аналізуючи статистичні показники, якими володіє Турківська районна філія Львівського ОЦЗ, можна стверджувати, що ситуація у сфері зайнятості у 2018 році була доволі непростою. Ринок праці в основному поповнювали жителі району, котрі з різних причин були незайняті трудовою діяльністю до року (1441 осіб або 83%), звільнені з підприємств, установ, організацій за згодою сторін або ж у зв’язку із закінченням терміну договору.

Найбільшу частку тих, хто звернувся за допомогою у працевлаштуванні, складали особи, котрі перед звільненням займали робітничі місця (52%). Майже третину – 27% – становили колишні службовці, а ще 20% – жителі району без професії або такі, що займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

За професійно-кваліфікаційним складом переважали колишні працівники сфери лісового господарства, майстри лісу, лісники, кухарі, продавці продовольчих товарів, електромонтери лінійних споруд, столярі, опалювачі та інші.

Які ж вікові тенденції притаманні ринку праці Турківщини? За даними моніторингу, до служби зайнятості збільшився потік молодих спеціалістів, котрі не завжди спроможні витримати жорстку конкуренцію і, як наслідок, залишаються без роботи. Серед пропозиції робочої сили кожен другий клієнт – особа віком до 35 років.

Турбує те, що на лаві безробітних опинилися випускники таких вищих навчальних закладів як Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка (філологи), Львівський національний університет ім. І. Франка (економісти, філологи), Національний університет «Львівська політехніка» (економісти), Самбірський технікум економіки та інформатики (прикладна статистика), Самбірський медичний коледж (фельдшери), Самбірський педагогічний коледж (вчителі початкового навчально-виховного закладу).

Сьогодні, на жаль, дається взнаки структурна невідповідність між потребами економіки та обсягами і напрямами підготовки фахівців. Стереотипи щодо престижності певних професій призводять до того, що з кожним роком усе більше дипломованих фахівців не можуть знайти роботу за фахом, тому їм доводиться після вишу доводиться опановувати іншу, більш затребувану на ринку праці, професію. Ось чому серед пріоритетних завдань служби зайнятості була і залишається профорієнтаційна робота з учнями загальноосвітніх шкіл, їхніми батьками та педагогічними колективами. Ключова ціль такої діяльності – допомогти завтрашнім абітурієнтам зорієнтуватися у ситуації на ринку праці, убезпечити їх від помилок під час професійного самовизначення, переконати, що під час прийняття важливого рішення про майбутній вид трудової діяльності треба враховувати не тільки власні уподобання, нахили, інтереси, але й кадрові потреби працедавців і перспективи працевлаштування.

Ольга Беседін,

заступник начальника відділу надання послуг

 Турківської районної філії Львівського ОЦЗ