08.05.2020 | 10:47

Де продовжити навчання, який фах обрати? Ці питання інколи нагадують гру у рулетку: комусь пощастить, а хтось програє. Як свідчить практика, серед учнів випускних класів лише декілька точно знають, ким хочуть стати у майбутньому. Менш упевнених дітей у класі – більшість. Саме вони дуже хвилюються у період професійного самовизначення, побоюючись розминутися із покликанням та успішною кар’єрою.

Ось чому у період пандемії фахівці з профорієнтації Львівського МЦЗ не полишають школярів наодинці зі своїми проблемами, а всіляко намагаються допомогти їм зорієнтуватися у ринкових реаліях, світі професій, щоби кожний старшокласник знайшов справу до душі.

Днями фахівець відділу активної підтримки безробітних міської служби зайнятості Наталія Рева провела зі вихованцями Львівської школи № 3 профорієнтаційний урок в онлайн-режимі. Звісно, така зустріч незвична, оскільки при живому спілкуванні можна спостерігати за реакцією учасників заходу, бачити їхню зацікавленість у діалозі тощо. Одначе у час карантину слід використати всі можливості для донесення до представників підростаючого покоління потрібну інформацію. Розмова із завтрашніми абітурієнтами велася  на платформі ZOOM, а йшлося про те, як і де можна дистанційно скористатися безкоштовними сервісами та поглибити рівень знань з питань профорієнтації та навчання.

Слухачам детально окреслили вебресурси Державної служби зайнятості, зокрема структуру та основні рубрики сайту ДСЗ (https://www.dcz.gov.ua/), озвучили перелік курсів на «Освітньому порталі ДСЗ»(https://skills.dcz.gov.ua/) методики тестування на платформі «Профорієнтація та розвиток кар’єри» (https://profi.dcz.gov.ua/) або ж «Моя професія – консультаційна мережа» (https://myprofession.com.ua/).

А про те, що під час вебінару учні почерпнули багато корисного та цікавого, свідчить їхній відгук про відеозустріч, розміщений на профілі Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи № 3 у соціальній мережі «Фейсбук». «Профорієнтація у новому форматі: представники Львівського міського центру зайнятості провели Zoom-конференцію для учнів нашої школи, обговоривши основні питання щодо свідомого вибору професії. Дякуємо за співпрацю!».

 

Львівський міський центр зайнятості