05.11.2019 | 10:57

Фахівці Дрогобицького МРЦЗ кожному відвідувачу намагаються допомогти позитивно вирішити питання зайнятості: одним знайти роботу до душі, іншим – потрібних працівників, а декому – поринути у сферу бізнесу. Приміром, днями відбулося засідання комісії щодо надання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власної справи.

Презентувала обрану бізнес-ідею безробітна, котра пройшла курси з підвищення кваліфікації у Львівському ЦПТО. Вона дуже переконливо окреслила вид подальшої діяльності, назвала його ризики та переваги. А займатиметься жінка організацією та приготуванням швидкої їжі через кіоск. Оперуючи цифрами та математичними розрахунками, майбутня підприємниця успішно захистила бізнес-план, відповіла на численні запитання членів комісії, висвітлила перспективи самостійного господарювання. Тож комісія вирішила  рекомендувати директору МРЦЗ надати претендентці одноразову виплату допомоги з безробіття для відкриття бізнесу.

До слова, прийняти рішення про започаткування підприємницької діяльності готовий далеко не кожний безробітний, адже тоді вся відповідальність за планування роботи та її результат лягає на власні плечі. Саме на цьому акцентують увагу слухацької аудиторії посадовці центру зайнятості під час тренінгів, семінарів, днів відкритих дверей тощо. Одначе, якщо тестування засвідчить, що особі притаманний підприємницький хист, вона здатна до ризику, логічно мислить і швидко реагує на будь-які зміни, для таких краян відкрита дорога у бізнес, а фахівці служби зайнятості і словом, і ділом підтримають її почин.

Світлана Шараневич, начальник відділу активної підтримки безробітних  Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості