19.10.2018 | 10:38

Днями у приміщенні Бродівської районної філії ЛОЦЗ безробітні з інвалідністю взяли участь у вебінарі, що відбувся за участю працівників Всеукраїнського центру професійної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями (м. Лютіж). Центр здійснює свою діяльність за стандартами Міжнародної організації праці, провідних реабілітаційних установ європейських країн, має сучасну навчально-методичну та матеріально-технічну бази, оснащений за принципом безбар’єрності та доступності.

На професійну реабілітацію до соціальної установи приймаються особи з інвалідністю 1, 2, та 3 груп з різними нозологіями та діагнозами. Житлові корпуси та навчальні класи обладнані з урахуванням потреб краян з ушкодженим здоров’ям. Слухачі проживають в одно та двомісних кімнатах з усіма зручностями. На кожному поверсі постійно чергує соціальний працівник. Усі заходи з професійної реабілітації, у т. ч. проживання та харчування, фінансуються з Державного бюджету України. Під час навчання слухачі мають змогу проходити лікувальні процедури, відвідувати масажний кабінет, тренажерний зал, брати участь у виховних і розважальних заходах.

Після закінчення навчання випускники отримують свідоцтво державного взірця про здобуття робітничої професії. Згідно з моніторингом Центру 55-60% слухачів працевлаштовуються.

У Центрі проводиться навчання за 10 професіями: оператор комп’ютерного набору, секретар керівника, бджоляр, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, манікюрник, швачка, перукар-модельєр, обліковець бухгалтерських даних, соціальний працівник, взуттьовик з ремонту взуття.

Щоби отримати скерування на професійний вишкіл, особам з інвалідністю необхідно звернутися до Бродівського управління праці та соціального захисту населення та подати пакет документів: заяву на ім’я директора про вступ до Центру, в якій вказується обрана робітнича професія, копію документа про освіту, довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, індивідуальної програми реабілітації, видану МСЕК (ЛКК), 1, 2, 11 сторінок паспорта, документ, що підтверджує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, дві фотокартки розміром 3х4 см, рекомендацію Бродівської РФ ЛОЦЗ за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у т. ч. щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці.

Оксана Полеха,  начальник відділу активної підтримки безробітних  Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ