13.04.2021 | 09:22

Часто діти переймають професійну майстерність батька чи матері з раннього віку, вирішуючи йти по життю протореним шляхом. Однак батьківська допомога у виборі професії не має бути нав’язливою, а тим паче не повинна ламати бажання дитини. Натомість дорослі можуть стати найкращими порадниками і експертами для випускників, адже життєвий досвід підлітка обмежений, він лише частково обізнаний зі світом професій, інколи керується стереотипами, дещо викривлено сприймаючи реальні речі.

Саме тому фахівці Старосамбірської районної філії Львівського ОЦЗ у рамках реалізації пілотного проєкту «Успішна кар’єра» запросили на вебінар «Вибір професії – справа непроста» батьків дев’ятикласників Добромильської та Нижанковицької ЗОСШ І-ІІІ ст.

Під час онлайн-заходу батьки ознайомилися з переліком професій, які є актуальними на локальному ринку праці, формулою вибору фаху «хочу-можу-треба», проаналізували основні помилки, які під час самовизначення допускає молодь, а також розглянули можливість самостійного пройти тестування на платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості.

Окремо модератори заходу окреслили шляхи підтримки дітей на порозі дорослого життя. Йшлося про важливість ведення тематичних співбесід зі школярами, поглиблене знайомство з професіями, які притаманні певній виробничій сфері, підбір відповідної літератури, сприяння самопізнанню, вибір навчального закладу, надання допомоги у навчанні, а також посильну підтримку у період пошуку роботи.

Старосамбірська районна філія Львівського ОЦЗ