11.11.2019 | 12:10

Зміна організаційної структури органів державної влади неодмінно супроводжується скороченням чисельності працівників райдержадміністрацій. Процес оптимізації почався і в Стрийській РДА.

Для обговорення комплексу заходів, спрямованих на пом’якшення процесу вивільнення працівників і розробки стратегії подальшої інтеграції вивільнених працівників на ринок праці, посадовці міськрайонного центру зайнятості провели семінар для співробітників Стрийської районної державної адміністрації.

Романа Вишньовська, директор Стрийського МРЦЗ, у вступному слові стисло охарактеризувала ситуацію на ринку праці. Вона наголосила, що служба зайнятості забезпечить кар’єрний супровід кожному працівникові, котрий попереджений про скорочення, ще до моменту звільнення. Для цього кар’єрний радник вивчить індивідуальні дані особи, його професійні уподобання, інтереси, компетенції, запропонує анкетування, проведе первинне та поглиблене профілювання, разом з особою складе індивідуальний план працевлаштування, щоб повернення до трудової діяльності відбулося якомога найшвидше.

Продовжуючи розмову, Оксана Окань, начальник відділу активної підтримки безробітних, повідомила, що посадовці центру зайнятості охоплять кожну особу профорієнтаційними заходами, проведуть спеціальне діагностичне тестування. Кар’єрний радник спільно із іншими посадовцями ЦЗ за результатами профдіагностичного тестування індивідуально шукатимуть варіанти зайнятості кожній особі, проконсультують і дадуть відповіді на всі питання, пов’язані з добором роботи.

Також присутніх осіб ознайомили з можливістю проходження професійного навчання, процедурою видачі ваучера та аспектами залучення краян до підприємницької діяльності за сприяння служби зайнятості.

Юрисконсульт Стрийського МРЦЗ Володимир Гадяк надав фахові консультації з питань застосування норм чинного законодавства про працю, зайнятість, соціальне державне страхування на випадок безробіття та відповів на запитання, що прозвучали на зустрічі.

Як було наголошено, пошук роботи, професійне навчання, тренінги, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися із залученням найширшого кола стейкхолдерів: представників бізнесу, профспілок, новостворених ОТГ і галузевих асоціацій.

Стрийський міськрайонний центр зайнятості