07.08.2018 | 12:50

Під час тижневика, присвяченого Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, працівники Буської районної філії Львівського обласного центру зайнятості спільно із соціальними партнерами, зокрема управлінням соціального захисту населення, відділом освіти Буської РДА та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели для безробітних семінари на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Мета зустрічей – доступно поінформувати тимчасово непрацюючих краян про ризики нелегальної трудової міграції, сформувати у них стійне розуміння недоліків закордонного заробітчанства та наголосити на перевагах укладення трудових відносин у правовому полі.

Фахівці служби зайнятості назвали плюси та мінуси роботи за межами країни, хибні стереотипи щодо привабливих пропозицій працевлаштування, через які можна потрапити до рук сучасних торговців живим товаром або у фінансову кабалу.

Окремо наголошувалося на перевагах офіційної праці, дотримання норм чинного трудового законодавства тощо. Присутнім також окреслили стан сучасного ринку праці, варіанти роботи на місцевих підприємствах, пропоновані суб’єктами господарювання умови праці та зарплати. Акцентувалася увага й на сучасних технологіях, які використовує служба зайнятості у щоденній роботі. Зокрема для клієнтів функціонує сервіс «Електронна черга», є можливість записати відеорезюме, проводяться скайп-співбесіди з представниками фірм і компаній задля пришвидшення процесу працевлаштування.

До предметної розмови долучилися й соціальні партнери. Вони розповіли про схеми діяльності злочинних груп, що займаються торгівлею людьми, форми та методи вербування найманого персоналу, небезпечні ситуації, у яких зчаста опиняються трудові мігранти, види шахрайства у сфері зайнятості та ін.

Надія Кондзірська, начальник відділу активної підтримки безробітних Буської районної філії Львівського ОЦЗ