12.05.2020 | 11:32

Світ так влаштований, що будь-які переінакшення майже завжди супроводжуються стресом. Зміна обставин, умов проживання, свіже оточення змушують нашу психіку включати захисні механізми. Інколи вони грають не кращу роль у нашому житті. Яскравим прикладом слугує перший день у новому трудовому колективі, коли хвилюєшся, думаєш над кожним вимовленим словом, обираєш стиль поведінки тощо.

Психологи стверджують, що для повної адаптації на новому місці особі в середньому потрібно від трьох тижнів до трьох місяців. Кажуть, що 21 день – це той термін, коли будь-яку дію можна довести до автоматизму і зробити звичною. Те ж саме стосується і людських відносин.

Напередодні першого робочого дня рекомендуємо уточнити деякі деталі:

  • графік робочого дня (бажано на роботу приїхати завчасно);
  • з’ясувати, чи є в компанії дрес-код і як варто одягатися;
  • які документи слід взяти з собою.

Спершу на новій роботі варто приурочити свій час вивченню професійних обов’язків. На запитання слід відповідати стримано, але з посмішкою, триматися осторонь колективу, але при цьому уважно спостерігати за колегами. Якщо випаде шанс розділити із ними перерву на каву, скористайтеся такою можливістю без жодних вагань.

Спостережливість – ваш кращий козир, який допоможе адаптуватися до нових умов праці. Запам’ятовуйте імена співробітників, їхні функції, посади, зверніть увагу, з ким доведеться найчастіше перетинатися. Доцільно проаналізувати відносини, що усталилися в колективі, перейняти його негласні правила.

Не варто забувати, що найкращий спосіб завоювати прихильність колег – просто добре виконувати посадові обов’язки.

Наберіться терпіння та вірте в себе, тоді у вас обов’язково все вийде!

 

Львівський обласний центр зайнятості