Остаточне рішення про працевлаштування під час співбесіди пошуковця роботи з працедавцем залежить не лише від професійних якостей претендента, а й інших факторів: стресостійкості, уміння відповідати на каверзні питання, харизми особи тощо. На хід кваліфікаційного інтерв’ю можуть також вплинути звички, їх є п’ять. Саме про них треба пам’ятати перед зустріччю з ймовірним керівником, якщо сподіваєтеся отримати запрошення на роботу.
1. Панібратське спілкування. Звісно, потенційний керівник воліє бачити на співбесіді впевненого в власних силах кандидата. Однак важливо не перестаратися. Не варто забувати про субординацію, такий діалог – не час для недоречних жартів. Не слід переходити на «ти», якщо це питання попередньо не обговорювалося.
2. Бути невпевненим, щоб тебе пошкодували. Хтось може подумати, що викликати в працедавця співчуття – гарна стратегія. Але компанії вже давно навчилися говорити «ні» таким кандидатам. Хвилювання – це нормально, але варто тримати себе в руках.
3. Не знати прикладів з досвіду. Якщо ви справді розраховуєте отримати роботу, добре підготуйтеся до співбесіди. Передусім, спробуйте спрогнозувати запитання, врахувавши при цьому сферу діяльності фірми. Відповідь на будь-яке запитання готуйте заздалегідь, підсилюючи її прикладами зі своєї трудової біографії. Це свідчитиме, що ви – досвідчений фахівець і чудово розумієте, як впоратися з проблемою, що може виникнути.
4. Переводити тему. Це справді дуже поганий варіант. Працедавець негативно відреагує, якщо під час співбесіди ви щоразу намагатиметеся змінити питання, що обговорюється, а розмова не буде відбуватися в одному руслі.
5. Не будувати плани на майбутнє. Зазвичай, особи, котрі не прогнозують кар’єрний розвиток, можуть видатися недалекоглядними. Якщо ви не зацікавлені у професійному зростанні, то з цього можна зробити висновок, що ви не будете цікавитися й долею компанії, в якій хочете працювати. У працедавця можуть виникнути сумніви щодо вашого бажання працювати, адже від такого співробітника у будь-який час може надійти заява на звільнення, й тоді знову доведеться шукати претендента на посаду.
За матеріалами інтернет-видань