20.11.2023 | 09:26

Наша розповідь про підприємство «Цітіус С», яке отримало грант від Регіогального партнерства зайнятості "Опліч" (керівник - директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк) та скористалося мікрогрантом від проєкту "єРобота".

«Цітіус С» - підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів, яке змушене було двічі релокуватись через війну. У 2014 році через російську окупацію компанія разом із працівниками та обладнанням залишила рідний Крим та переїхала в Запорізьку область.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, підприємство релокувалося вдруге — з Мелітополя на захід України. Місто було одразу захоплено, тож цього разу вивезти  нічого не вдалося — обладнання занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою брали лише найцінніше — працівників. Виїхали всі головні майстри — всього 8 родин.

Частину своїх автомобілів на початку вторгнення передали Київській ТРО - на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів попав під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.

На новому місці відновлювати промислові потужності компанії довелося з нуля. «На щастя, наші партнери нам довіряють, бо ми вже раз довели, що вистоїмо за будь-яких обставин. В нас не сумнівалися», — розповідає Анастасія Серова, менеджерка підприємства. 

Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа». Вже в жовтні 2022 року підприємство відновило виробництво скла, пізніше — запустили другий цех, вдалося навіть покращити показники ефективності. Зараз тут збирають не лише автомобілі інкасації, а й техніку для гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

За матеріалами Міністерства економіки України

Більше про це підприємство  тут