23.07.2018 | 13:22

У рамках пілотного проекту «Рука допомоги» з ініціативи посадовців Перемишлянської районної філії Львівського ОЦЗ відбувся черговий семінар, на який запросили представників управління соціального захисту населення, відділу економіки Перемишлянської РДА та суб’єктів господарювання. Присутні, а захід відвідали 16 бізнесменів, дізналися про додаткові преференції, передбачені експериментом, що стартував у 2016 році і реалізовується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку у Львівській, Полтавській та Харківській областях та покликаний вивести із стану бідності членів малозабезпечених сімей і переселенців.

Відкриваючи зустріч, директор Василь Баран наголосив, що проект «Рука допомоги» продовжує залучати безробітних малозабезпечених громадян і вимушених переселенців до малого підприємництва. З травня 2018 року участь у проекті можуть брати працюючі підприємства малого та середнього бізнесу. Так, упродовж дії проекту «Рука допомоги» в Перемишлянському районі працевлаштовано 23 особи, троє успішно захистили бізнес-плани перед обласною комісією, серед них двоє з числа малозабезпечених сімей і місцевий підприємець, який згодом створюватиме нові робочі місця.

За словами В. Барана, розмір безвідсоткової фінансової допомоги, що надається на поворотній основі, складає 40 прожиткових мінімумів, а нині це – 70480 гривень, які можна використати для поліпшення матеріально-технічної бази, закупивши потрібну для діяльності техніку чи устаткування.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Любов Гривнак ознайомила присутніх з переліком документів, які необхідно підготувати потенційним учасникам пілоту. Вона акцентувала, що спеціалісти надають усебічну консультаційну допомогу у написанні бізнес-плану та на початкових етапах самостійного господарювання.

Мирослава Михайлів, спеціаліст управління соціального захисту населення Перемишлянської РДА, розповіла про визначення категорій малозабезпечених громадян і порядок подання згоди на участь в проекті. «Всебічну допомогу щодо написання бізнес-планів можна отримати у відділі економіки Перемишлянської РДА», – таку ініціативу озвучив Богдан Греськів, керівник відділу економічного розвитку райдержадміністрації.

Представники бізнес-структур активно долучилися до обговорення почутих пропозицій, висловлювали свої думки щодо створення нових робочих місць у різних сферах економіки: швейному виробництві, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, вирощуванні сільськогосподарської продукції, наданні ресторанних послуг тощо.

Отримана інформація може стати новим поштовхом до розвитку місцевого бізнесу та поліпшення ситуації у сфері зайнятості району.

 

Перемишлянська районна філія Львівського ОЦЗ