10.10.2016 | 13:57

Вже стало доброю традицією співпраця Львівського обласного центру зайнятості з іншими обласними центрами зайнятості в частині методичної та практичної допомоги. Одним із таких дієвих партнерів є Рівненський обласний центр зайнятості.

Рівненський центр професійно-технічної освіти ДСЗ ліцензований за 56 професіями. Усі професії атестовані. Вже багато років поспіль безробітні з нашої області мають змогу одержувати новий фах. Так, лише з початку року Львівська область вже скерувала у Рівненський ЦПТО 10 безробітних по професіях: манікюрник-1ос., перукар-модельєр-3ос., рибовод-3ос., водій автотранспортних засобів категорії «Д»-2ос., створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max»-1ос.

І ось 06 жовтня 2016 року делегація Львівського ОЦЗ (апарат управління Львівського ОЦЗ, директори базових центрів зайнятості й ЦПТО) відвідала Рівенську область з метою вивчення досвіду роботи Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, зокрема організації профнавчання на замовлення роботодавців, співпраці з об’єднаннями роботодавців.

Робота розпочалася з ознайомлення з роботою Олександрійського навчального відділення, де проводиться підготовка кадрів для сільського господарства, автомобільного транспорту, метало- та деревообробки, тощо.

Ми відвідали навчальні майстерні за професіями: «Столяр будівельний», «Верстатник деревообробних верстатів», творчу лабораторією з «Конструювання, моделювання та виготовлення виробів інтер’єрного призначення», навчальну майстерню за професією «Кравець», майстерню за професією «Комплектувальник меблів» та напрямом «Виготовлення металопластикових виробів», з матеріальною базою для навчання за професіями «Токар», «Верстатник широкого профілю», «Фрезерувальник». Ознайомились з машинно-тракторним парком підготовки кадрів для галузі сільського господарства на замовлення роботодавців даної галузі.

Побачили слюсарну майстерню для професії «Робітник фермерського господарства», кабінет агротехнології та тваринництва, навчальну теплицю та пасіку.

На території навчального відділення розташована комп’ютеризована сушарка та навчальна пилорама. Обладнано навчальну майстернею «Станція технічного обслуговування автомобілів» та навчальний майданчик з практичного водіння.

Усі були приємно вражені рівнем матеріальної бази, її збереженням та оновленням. Під час виробничого навчання у майстернях та лабораторіях слухачі можуть на практиці закріпити теоретичні знання та відточити навики щоб вийти на виробничу практику повністю підготовленими.

Директори Р(М)ЦЗ мали можливість на власні очі побачити на якій базі навчаються безробітні, корі скеровуються на навчання з нашої області.

Наступним етапом поїздки було ознайомлення з роботою Рівненського ЦПТО ДСЗ. Надзвичайно вразила підготовка кадрів IT-сфери: присутні побачили надзвичайно потужну комп’ютерну базу на якій навчають слухачів за 11 напрямами, зокрема: Робота з програмами комп’ютерної графіки «АutoCAD» та «АrchiCAD», Створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds МАХ», Робота з програмами комп’ютерної графіки «АutoCAD» та «АrchiCAD» та ін.

А для організації навчання за професіями «Кравець», «Закрійник», «Швачка» створена база обладнана найновішими швейними машинами та машинами для вишивання. Після закінчення навчання випускники володіють таким рівнем знань та навиків, що можуть одразу ж приступати до роботи на підприємствах.

Також ми мали змогу ознайомитись з навчальною базою з підготовки галузі готельно-ресторанної справи, сфери побуту та туризму, з матеріально-технічною базою за професіями «Бармен», «Офіціант», «Майстер ресторанного обслуговування», «Кухар», «Кондитер»; навчального магазину, з навчально-технічною базою та навчально- виробничим процесом у гр.. за професіями «Перукар», «Адміністратор», «Агент з організації туризму», «Манікюрник», «Косметик», «Візажист», «Педикюрник», «Покоївка». Ознайомилися з умовами проживання в гуртожитку.

Директор РЦПТО ДСЗ Псюк В.І. розповів що стратегічною метою ЦПТО ДСЗ є забезпечення за стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, працевлаштування за фахом та подальшого закріплення випускників центру на робочих місцях підприємств, організацій, установ або започаткування ними власної справи; оперативне та гнучке реагування на зміни, що відбуваються на ринку праці, на потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках.

Наприкінці зустрічі відбувся круглий стіл «Шляхи удосконалення співпраці регіонального центру зайнятості з Рівненським ЦПТО ДСЗ щодо підготовки робітничих кадрів».

До слова була запрошена безробітна Єгорцева Леся Юліанівна, скерована на навчання Бориславським МЦЗ за професією «перукар (перукар - модельєр)». Вона розповіла про доброзичливість та високу професійність персоналу навчального центру, про якість навчання а також про умови проживання у гуртожитку.

Директори Р(М)ЦЗ Львівської області висловили свою вдячність директору Рівненського ОЦЗ Ткачуку Івану Федоровичу за можливість на власні очі побачити усю матеріально-технічну базу Рівненського ЦПТО ДСЗ та отримати позитивний досвід від спілкування з фахівцям центру.

Власне, ознайомлення з досвідом роботи Рівненського ЦПТО слугуватиме добрим поштовхом для його популяризації серед населення та роботодавців Львівщини й збільшення обсягів підготовки кваліфікованих робітничих кадрів для наших підприємств й суб'єктів підприємництва.

Світлини з події