21.09.2023 | 12:51

Із січня до 20 вересня поточного року позитивне рішення про покриття витрат за працевлаштування 877 вимушено переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні отримали 352 фірми, компанії та фізичні особи-підприємці. Найбільш активно забезпечували роботою ВПО працедавці міста Львова, Червонограда, Стрия, Дрогобича, Бродів і Трускавця.

Пакети документів про надання компенсації подали виробничі підприємства переробної промисловості, заклади оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, організації харчування, а також установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, охорони здоров’я, сільського господарства, будівництва тощо.

Для реалізації цього компенсаційного механізму Львівська область у поточному році профінансована на суму 10,9 млн грн. Із них 10,7 млн грн уже надійшли на рахунки підприємств, установ та організацій, де працюють вимушено переміщені особи.

Нагадаємо, що для працедавців передбачено два види компенсацій за працевлаштування ВПО:

– відшкодування витрат з оплати праці за прийом на роботу внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україн. Розмір компенсації – 6700 гривень за місяць за кожну прийняту на роботу особу, тривалість виплати – не більш як 2 місяці з дня працевлаштування ВПО. Ознайомитися з цією програмою можна тут ;

– відшкодування витрат з оплати праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Максимальний розмір – 13400 грн – відшкодовується не більше 6 місяців за кожен непарний місяць роботи ВПО, яка працевлаштована на умовах строкового трудового договору терміном не менш як 12 місяців. Деталі  .

Консультації з цього питання можна отримати за тел. +38096682518, на телеграм-каналі ЛОЦЗ  або у підрозділах ЛОЦЗ .