22.02.2021 | 15:20

«Правові та практичні аспекти захисту персональних даних» – так звучала тема онлайн-заняття, яке для посадовців Львівського обласного, базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ провів регіональний представник Уповноваженого з прав людини у Львівській області Руслан Клапчук.

Ілюструючи слайди, він зазначив, що поняття «персональні дані» окреслене в абзаці восьмому статті 2 Закону України «Про захист персональних даних», відповідно до якої персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, котра ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Доповідач доступно розповів, хто є володільцем і розпорядником персональних даних, які є підстави для їхньої обробки та поширення, за яких умов здійснюється передача відомостей третім особам та ін.

Як було наголошено, за порушення норм чинного законодавства в сфері захисту персональних даних передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, тому кожний, хто виконує функції держави, повинен чітко дотримуватися букви закону.

Користуючись нагодою, присутні розглянули практичні моменти, які зчаста виникають у роботі. Йшлося про запити, що надходять через месенджер від безробітних на профіль Львівського обласного центру зайнятості у соціальній мережі «Фейсбук» щодо суми отриманих коштів, правомірність відмови інших державних установ у наданні центру зайнятості інформації про ту чи іншу особу, котра отримує матеріальне забезпечення через втрату роботи, підстави для надсилання відомостей про клієнтів представникам правоохоронних органів та ін.

Львівський обласний центр зайнятості