28.09.2018 | 10:32

Днями жителі одразу декількох об’єднаних територіальних громад були проінформовані про переваги офіційного працевлаштування.

Посадовці Самбірського МРЦЗ під час відвідування ОТГ провели акції «Ні – зарплаті у конвертах», надали вичерпні роз’яснення щодо плюсів задекларованої праці та негативних наслідків роботи у тіньовому секторі економіки. Адже кожен «трудовий нелегал» втрачає пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін, допомогу у разі тимчасової непрацездатності через хвороби і т. д. Такі співробітники є незахищеними від незаконного звільнення, не мають жодних гарантій на безпечні умови праці, позбавлені права на відпочинок. Робота без оформлення трудових відносин не дає можливості отримати втрачений заробіток у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Під час виїзних акцій фахівці центру зайнятості вручили місцевим жителям листівки «Ні – зарплаті в конвертах», в яких міститься корисна інформація про переваги офіційного працевлаштування переконували співрозмовників, що захистити себе можна лише законним шляхом тоді, коли відносини з працедавцем оформлені офіційно.

Тетяна Кузьміч, начальник відділу активної підтримки безробітних Самбірського міськрайонного центру зайнятості