12.07.2019 | 12:35

Разом із змінами на ринку праці оперативно модернізується й робота служби зайнятості як установи, що відкрита до потреб клієнтів й усіма можливими засобами готова допомогти тимчасово непрацюючим особам знайти місце праці, а фірмам і компаніям – потрібний персонал. Приміром, із січня цього року розмежовані функції фахівців, котрі ведуть прийом пошуковців роботи. Про це – наша розмова із директоркою Пустомитівської районної філії Львівського ОЦЗ Ганною Гальчак.

  • Ганно Василівно, конкретизуйте обовязки посадовців філії, котрі займаються працевлаштуванням клієнтів?
  • Фактично на кінцевий результат – забезпечення відвідувача місцем праці – працюють усі, без винятку, спеціалісти філії, тобто кожний у межах повноважень докладає зусиль, аби особа якомога швидше повернулася до трудової діяльності. Одначе найбільше навантаження лягає на плечі реєстраторів і кар’єрних радників.
  • Окресліть, будь ласка, функції цих спеціалістів.
  • Першим у приміщенні центру зайнятості зустрічає пошуковця роботи реєстратор. Він не тільки з’ясовує причину звернення, а й намагається встановити та утримати контакт з особою, викликати у неї довіру, розповісти про всі послуги служби зайнятості, у тому числі ті, що надаються в режимі онлайн, переконати, що у цій соціальній установі будуть задіяні всі ресурси, щоб клієнт не залишився на лаві безробітних. Та головне його завдання – підібрати співрозмовнику прийнятні варіанти роботи, домовитися з працедавцями про дату та годину співбесіди, видати скерування на роботу і при цьому занести до системи персональні дані особи про місце проживання, вік, освіту, трудовий стаж та ін.

Якщо ж під час первинного прийому реєстратору з об’єктивних причин не вдалося працевлаштувати клієнта, він призначає йому візит до кар’єрного радника. Цей фахівець заздалегідь вивчає реєстраційні дані особи, а під час зустрічі допомагає спланувати кар’єру. Для цього проводить профілювання через оцінку перспективи працевлаштування, визначає ступінь мотивації до праці, спільно з пошуковцем роботи складає індивідуальний план надання послуг задля працевлаштування. Тобто, якщо оперувати медичними термінами, реєстратор – це обличчя і візитна картка установи, то кар’єрний радний – лікар, котрий призначає процедури та курс лікування пацієнту для повного оздоровлення, у нашому випадку – працевлаштування.

– В обласному центрі зайнятості проводилося навчання, під час якого директори опановували навички роботи реєстраторів. Чи довелося вам вести первинний прийом громадян?

– Звісно! Оскільки я свого часу працювала технологом-організатором, відповідно не раз допомагала особистим консультантам вести первинний прийом, тому виконувати функції реєстратора було абсолютно не складно. До того ж я вважаю, що директор повинен достеменно знати і ЄІАС.NET, і всі ділянки роботи в центрі зайнятості, аби не тільки оптимально розподілити обов’язки між підлеглими, але й проконтролювати якість їхньої роботи, приймати правильні управлінські рішення тощо. Зрозуміло, що під час внесення з паперових носіїв до системи індивідуальних даних особи дещо втрачається зоровий контакт з клієнтом, тому табличні дані реєстратор повинен виповнювати на високому професійному рівні, ці дії мають бути вишколені до автоматизму.

– Яка була реакція відвідувача та те, що він спілкується з директором?

  • У перші хвилини мій клієнт був дещо збентежений, зніяковілий, здивований. Однак дуже швидко діалог перейшов у довірливе та відверте русло.
  • Ведення первинного прийому – це для вас додатковий досвід. Чи промайнула думка щось змінити у роботі очолюваної вами структури?

– Укотре переконалася, що кадри вирішують усе, і у Пустомитівській РФ ЛОЦЗ функції реєстраторів доручено виконувати висококласним спеціалістам. Інша справа, що виникли ідеї щодо удосконалення роботи в ЄІАС.NET, необхідності спрощення деяких процедур, приміром друку додатку з описом наданих послуг особі, а також заяви про надання (поновлення) статусу безробітного із системи, перевірки в режимі онлайн інформації про трудову діяльність особи з базою даних Пенсійного фонду тощо.

Сподіваюся, що висловлені вами зауваги будуть враховані найближчим часом, й тоді реєстратори відчують помітне полегшення в роботі. А вам я дякую за розмову та бажаю успіхів на ниві служіння людям!

Спілкувалася Ольга Нагірняк, начальник відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ