оп
27.12.2018 | 10:03

Нарада в обласному центрі зайнятості, на якій були підбиті підсумки роботи за 2018 рік, розпочалася із приємної миті: директор ЛОЦЗ Василь Барилюк за сумлінну роботу та з нагоди 28-ї річниці з дня створення Державної служби зайнятості вручив Оксані Шаран, заступнику начальника відділу бухгалтерського обліку-заступника головного бухгалтера ЛОЦЗ, Почесну грамоту.

Далі Василь Несторович стисло окреслив досягнення колективу, називаючи сильні та слабкі сторони діяльності та аналізуючи здобутки Львівщини на тлі інших регіонів України. За його словами, в області на 5% збільшилася кількість працедавців, які подали до служби зайнятості заявки про потребу в персоналі, майже на 4% зросла база вільних робочих місць і вакантних посад,  збільшилася присутність служби зайнятості на локальному ринку праці. За чисельністю працевлаштованих Львівщина посідає третє місце в Україні, а за часткою забезпечених роботою краян до набуття статусу безробітного – друге. Третю сходинку посіла область за таким критерієм як зменшення тривалості виплати допомоги з безробіття. «Це – гарні показники, оскільки таким чином ми зуміли зекономити кошти Фонду, надаємо послуги тим, хто дійсно хоче знайти місце праці», – зазначив В. Барилюк.

Він також окреслив рівень залучення безробітних до заходів активної політики зайнятості, зокрема, до громадських робіт і професійного навчання. «Щоб виросли обсяги охоплення клієнтів тимчасовою зайнятістю, більш активно співпрацюйте з новими керівниками ОТГ. Показовою у цьому плані є робота Жидачівської РФ ЛОЦЗ. Для здобуття нового фаху скеровуйте безробітних на навчання до Львівського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, який проводить вишкіл за 15 ліцензованими професіями, що користуються особливим попитом у регіоні», – акцентував керівник ОЦЗ.

Він наголосив, що з нового року у центрах зайнятості впроваджується нова модель надання соціальних послуг населенню: з кожним безробітним буде працювати кар’єрний радник. Така система вже діє у передових європейських державах і виправдала себе. Саме кар’єрний радник на основі детального вивчення ситуації на локальному ринку праці пропонуватиме пошуковцю роботи найбільш ефективний спосіб повернення до трудової діяльності, у разі потреби мотивуватиме особу до професійного навчання або ж використовуватиме інші активні програми. «Ця справа виграшна, вона дозволить більш ефективно надавати послуги тим, хто їх потребує, і водночас виявляти симулянтів і таким чином економити державні кошти. Тому прошу вас підійти до цього серйозно і виважено», – додав В. Барилюк.

Думку директора продовжила його заступник Оксана Іванчук, котра закликала не боятися новацій, а сміливо братися за їхню реалізацію. «Ми не вперше стоїмо на порозі якісних змін. І у нас все буде добре», – запевнила Оксана Степанівна.

Під час наради також йшлося про корпоративну культуру, висвітлення діяльності через соціальну мережу Фейсбук, розглядалися результати впровадження пілотного проекту «Рука допомоги» та ін.

Наостанок директор ЛОЦЗ Василь Барилюк подякував колегам за роботу, привітав їх з Новим роком і Різдвом Христовим, побажавши всім доброго здоров’я, успіхів і нових досягнень.

 Ольга Нагірняк,

начальник відділу інформаційної роботи Львівського ОЦЗ