20.01.2022 | 10:12

Як свідчить статистика, серед безробітних Львівської обласної служби зайнятості переважають жінки: їх станом на 01.01.2022 року було майже 8,0 тис або 62%. Вони займають й більш активну позицію на ринку праці, швидше працевлаштовуються. Для прикладу, у 2021 році з-посеред 28,8 тис. осіб, котрі за сприяння ЛОЦЗ знайшли роботу, до трудової активності повернулися 15,6 тис. представниць прекрасної статі.

«Жінки більш мобільні, вони охоче розглядають різні ймовірні варіанти легального заробітку. Для цього готові змінити фах, спробували свої сили в інших професійних сферах. Однак є й такі, що хочуть працювати виключно за здобутим ремеслом», – розповіла начальник відділу організації працевлаштування населення Львівського міського центру зайнятості Леся Вовк.

Для підтвердження своєї думки вона описала два приклади. Одна із клієнток – Марія Мота – через різні життєві обставини працювала на різних роботах, була контролером-касиром, касиром торговельного залу, комірником, прибиральницею службових приміщень. А після звернення до служби зайнятості до її трудової біографії додався ще один рядок. За скеруванням кар’єрного радника Марія Володимирівна поповнила лави колективу ПрАТ ТГК «Дністер», де працює покоївкою.

Інша історія у Наталії Кобрин. Жінка свого часу навчалася у медичному училищі, після якого 28 років поспіль трудилася медичною сестрою. Під час пошуку роботи вона чітко дотримувалася рекомендацій кар’єрного радника, активно шукала роботу, керуючись індивідуальним планом працевлаштування. На заваді стала обмежена кількість вакансій для медсестри, згодом – тривале безробіття, зневіра та невпевненість особи у своїх силах. Однак завдяки професіоналізму фахівців МЦЗ, непереборному бажанню безробітної повернутися у трудовий колектив, спільні зусилля завершилися гарним результатом: за скеруванням центру зайнятості п. Наталія працевлаштувалася медичною сестрою в заклад дошкільної освіти № 132.

Це – лише дві історії, а їх на рахунку державної установи – тисячі. Лише торік за скеруванням спеціалістів Львівського Будинку праці роботою забезпечено 4,2 тис. осіб, у тому числі 2,6 тис. жінок.

Львівський міський центр зайнятості