02.04.2021 | 10:00

Таким був лейтмотив інформаційного вебінару, який для учнів 9-х класів Опорного закладу загальної середньої освіти I-III ст. імені Героя України Миколи Паньківа провела завідувач сектору профорієнтації Пустомитівської районної філії Львівського ОЦЗ Тетяна Куцела.

У режимі реального часу діти ознайомилися з сайтами з пошуку роботи, дізналися, на яких саме фахівців полюють нині працедавці та які професії будуть затребувані в недалекому майбутньому.

Чимало уваги під час дистанційного заняття, що відбулося у рамках реалізації пілотного проєкту «Успішна кар’єра», зосереджувалося на питанні професійного самовизначення. Спершу старшокласникам запропонували самостійно визначити формулу вибору професії, а потім проаналізувати її основні складові «хочу-можу-треба».

Неабиякий інтерес у молоді викликала інформація про можливість пройти профорієнтаційне тестування на платформі профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості (http://profi.dcz.gov.ua/). Як було наголошено, завдяки цьому вебресурсу хлопці та дівчата зможуть глибше розпізнати власні здібності, уподобання, нахили, здатність до виконання певних видів робіт, а згодом використати отриману інформацію під час планування трудового майбутнього.

Довідково. На Львівщині відповідно до розпорядження департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації від 12.02.2020 р. № 75/0/5-20 запроваджений пілотний проєкт з професійної орієнтації та кар’єрного консультування учнівської молоді «Успішна кар’єра», мета якого – допомогти старшокласникам свідомо обрати професію, що відповідає їхньому покликанню, інтересам, можливостям і затребувана на місцевому ринку праці. Реалізовувати згадану програму уповноважені Львівський обласний центр зайнятості, департамент освіти та науки Львівської облдержадміністрації, заклади загальної та професійно-технічної освіти та суб’єкти господарювання.

Пустомитівська районна філія Львівського ОЦЗ