Бухгалтер – той фахівець, без якого не обходиться жодна поважаюча себе комерційна організація. Саме тому можна з упевненістю говорити про те, що професія бухгалтера високо затребувана на сьогоднішній день.

Історія професії бухгалтер

Ця професія має найдавніші корені. Перші бухгалтери працювали за часів існування Стародавньої Індії. Ці фахівці займалися обліком в сільськогосподарському виробництві. Згодом були створені книги про ведення бухгалтерського обліку. Це було в XIV-XV. На особливу увагу серед існуючих друкованих видань заслуговує “Трактат про рахунки і записи”. Автором книги став великий італійський математик Луки Пачолі. Якщо говорити про роль бухгалтерії в нашій країні, то появою посади бухгалтера ми зобов’язані Петру I. Слово “бухгалтер” перекладається як книгознавець. Це можна пояснити тим, що в минулі часи прибуткові та видаткові операції записували в спеціально призначену для цього книгу.

Опис професії бухгалтер

Жодне підприємство, чи приватне, чи державне, не зможе вести повноцінну діяльність без бухгалтерського обліку. Бухгалтерів приймають в штат співробітників або ж користуються послугами бухгалтерського супроводу. Бухгалтерське обслуговування – послуга, яка з’явилася порівняно недавно, але вже зараз вона користується великим попитом. Її суть полягає в наймі фахівця, який числиться в штаті компанії, що надає послуги аутсорсингу. Тобто власнику фірми необов’язково наймати фахівця. Він може користуватися послугами бухгалтера в необхідне йому час.

Бухгалтер виконує досить багато роботи. В обов’язки даного фахівця входять ведення податкового та управлінського обліку, нарахування заробітної плати співробітникам компанії або підприємства, проведення виплат за цивільними договорами, виконання робіт, спрямованих на скорочення витрат на податкові відрахування, здача податкової звітності. Однак це не вся робота, яка лягає на плечі бухгалтера. Крім того, фахівець бере участь в проведенні інвентаризації, активно взаємодіє з банками та кредитними організаціями, займається зовнішньою економічною діяльністю.

Чим доводиться займатися на роботі і спеціалізації

Роботодавці висувають досить серйозні вимоги до бухгалтерів. Це можна пояснити тим, що від роботи даних фахівців залежить результат діяльності компанії.

Бухгалтери повинні відповідати певним вимогам. Без профільної освіти влаштуватися в гарну компанію практично неможливо. Так що якщо ви вирішили пов’язати свою сферу діяльності з веденням бухгалтерського обліку, вам слід подбати про отримання вищої освіти в добре зарекомендував себе навчальному закладі. Обов’язкове умови прийому на роботу – знання законодавства в області бухгалтерії та оподаткування, досвід роботи не менше 1-2 років. Так що радимо під час навчання проходити стажування.

Насправді бухгалтери виконують величезний обсяг роботи. Можна виділити кілька видів діяльності фахівців даної сфери.

  • Формування документів за певними параметрами.
  • Прийом і контроль первинної документації. Підготовка документів до їх подальшої рахункової обробки. У цьому випадку бухгалтер в обов’язковому порядку повинен перевірити законність складання документів, правильність даних, вірність підпису. На даного фахівця покладається велика відповідальність.
  • Облік товарно-матеріальних цінностей, проведення розрахунку із замовниками та постачальниками, аналіз результатів фінансово-господарської діяльності компанії або підприємства, облік обсягів реалізації товарів.
  • Проведення інвентаризації.
  • Пошук шляхів усунення втрат і виробничих витрат.
  • Складання звітної документації.

Список обов’язків бухгалтера досить великий. Багато в чому він залежить від сфери діяльності організації та її масштабів. У будь-якому випадку фахівець повинен володіти глибокими знаннями в обраній сфері діяльності.

Кому подобається професія бухгалтер?

Професія бухгалтера підходить людям, які мають хороші математичні здібності. Для роботи в даній сфері вкрай важливі такі якості, як наполегливість, посидючість, терпимість, відповідальність, акуратність, чесність, здатність до самоконтролю. У людини, яка вміє аналізувати, синтезувати, узагальнювати інформацію, є всі шанси стати хорошим бухгалтером. Також в даній сфері вкрай важлива хороша пам’ять. Не обійтися без технічної підготовки. Тобто сучасний бухгалтер повинен бути з ПК на “ти”.

Затребуваність бухгалтера

Бухгалтери – досить високо затребувані фахівці. Вони можуть проявити себе в різних сферах діяльності. До найбільш широко поширеним слід віднести банківська справа, недержавні організації великого і малого бізнесу. Бухгалтери потрібні в різних фінансових організаціях, до таких слід віднести страхові агентства, податкові інспекції, пенсійні фонди. Крім того, дані фахівці потрібні у промисловій, медичній, транспортної та багатьох інших сферах діяльності.

Яка заробітна плата у бухгалтерів

Хороші бухгалтери можуть отримувати великі гроші. Все залежить від того, з якою сферою ви зв’яжете свою діяльність, і рівня комерційної організації або державного підприємства. Ще заробітна плата бухгалтера залежить від того, в якому місті він проживає. Найбільш високо оплачується робота в Києві, Харкові, Одесі та інших великих містах.

Як зазвичай будується кар’єра бухгалтера

Бухгалтер може знайти роботу без особливих проблем. Це найбільш затребувана професія на сьогоднішній день. Інша справа, що важливо знайти хорошу компанію. Безумовно, починати можна з малого, але з часом, якщо ви зможете зарекомендувати себе як гарного фахівця, то у вас є всі шанси побудувати кар’єру.

Перспективи професії

Професія бухгалтера не втратить свою актуальність з часом. У цьому може бути впевнений будь-хто, хто вирішить пов’язати свою діяльністьз бухгалтерським обліком. Головне, здобути освіту в хорошому вузі, а потім влаштуватися в добре зарекомендувану компанію або на підприємство. Знання сфери діяльності, наполегливість, ініціатива допоможуть вам зробити успішну кар’єру.