Діджиталізація країни несе позитивні зміни в усі сфери життя: від освіти та медицини – до науки та бізнесу. При цьому є одна фундаментальна річ, без якої успішно впровадити нові технології просто неможливо. Це – цифрова грамотність населення. Просто користуватися смартфоном, ноутбуком, черпати інформацію із Всемережжя ще не означає володіти потрібними навичками. Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології під час пошуку роботи та навчання, у професійному та особистісному розвитку – ось що таке цифрова грамотність.

Правила користування відомими сайтами з пошуку роботи, створення та розміщення резюме, персональний кабінет шукача, електронна пошта, вайбер, створення групи та спілкування в чаті, використання ZOOM – на ці та інші питання фахівці Бориславської міської філії ЛОЦЗ нещодавно пролили світло безробітним, котрі зголосилися взяти участь у тематичному тренінгу з основ цифрової грамотності.

Присутнім наголосили, що «держава в смартфоні» означає велику кількість електронних сервісів. Більше не треба витрачати дорогоцінний час на черги, бо онлайн-послуги – це оперативність, комфорт, зручність, економія. А ще – конкурентоспроможність на ринку праці. Адже той, хто вміє використовувати сучасні електронні ресурси, має більше шансів на працевлаштування, професійне зростання та успішну побудову кар’єри.

Слушну думку висловив інженер з комп’ютерних систем філії Ігор Пастух, котрий зазначив, що завдяки цифровій грамотності кожен може самовдосконалюватися: проходити онлайн-курси і тренінги, вивчати іноземні мови, поповнювати власні знання, здобувати нові навички. І в 30, і в 50, і в 75 років – це унікальна можливість для особистісного розвитку та вирішення власних потреб. Адже дідусі та бабусі можуть частіше спілкуватися з дітьми та онуками в зручному для них форматі, знайти потрібну інформацію, приміром ознайомитися з новинами чи рецептами, або ж продати старий диван і придбати новий.

Окремо йшлося й про онлайн-безпеку, зокрема, про те, як уберегти свій акаунт та облікові записи від злому зловмисників, захистити свій пристрій від вірусів та ін.

Українець, який хоче опанувати цифрові навички, може це легко зробити. Для цього Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua. Відповідно нею може скористатися кожний, хто прагне йти в ногу з часом й не відставати від сучасних тенденцій.

Олена Шевченко,

завідувачка сектору профорієнтації

Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ