Спробуй визначити, що тобі більше до вподоби:  

·      Ти комунікабельний, доброзичливий, витривалий, любиш спілкуватися й допомагати іншим? Тоді тобі варто обрати такі спеціальності як лікар, психолог, вчитель, бібліотекар, міліціонер, юрист та ін., що передбачають співпрацю з людьми.

·      Тебе цікавлять закони природи, ти легко переносиш складні погодні умови? Зупини свій вибір на геології, географії, агрономії, мікробіології, ветеринарії, лісовому господарстві.

·      Тебе ваблять машини, механізми, засоби зв’язку, апарати? Тобі підійде фах інженера, водія, токаря, швачки. Перелік професій для осіб, котрі люблять лагодити механічні, електричні чи електронні пристрої важко перерахувати, оскільки сучасна техніка різноманітна та цікава настільки, що кожний, хто вбачає у технічних системах більше змісту, ніж, наприклад, у бактеріях і мікробах, може знайти свою нішу.

·      Якщо ти потребуєш розвивати художній смак, тоді тобі шлях у сферу мистецтва. Схильність до творчості здебільшого проявляється ще у дитинстві. Але, щоби стати модельєром, дизайнером, режисером, реставратором чи артистом, треба довго та наполегливо вчитися. Така праця потребує повної самовіддачі.

·      Можливо, тобі цікаво вправлятися з цифрами? Пов’яжи трудову діяльність із бухгалтерською сферою, навчайся на програміста, економіста або обери іншу справу, що буде до душі.

За будь-яких обставин намагайся визначити майбутню професію ще до закінчення школи, тоді випускний вечір дійсно стане перехідним етапом у майбутнє цікаве життя.

 

Дізнайся про себе більше!

Як вибрати професію за темпераментом?

Прийшов час тобі серйозно задуматися над майбутньою професією? Батьки бачать улюблене чадо успішним адвокатом, дідусь мріє, що ти підеш його стопами і станеш хірургом. Ти ж подумки будуєш кар’єру зірки у шоу-бізнесі. Нічого дивного – це престижно, модно. Але найкращий товариш вступає до кулінарної академії, то можливо продовжити навчання з ним «за компанію»? Цілком ймовірно, що одна з названих професій дійсно твоя. Та як не помилитися?

Вибір виду трудової діяльності залежить від багатьох чинників: твоїх інтересів, здібностей, потреб ринку праці. Однак варто врахувати, що до представників різних професій висуваються певні вимоги. В одній сфері потрібні креативні, енергійні працівники, в іншій – неквапливі, схильні до глибокого аналізу спеціалісти. Тип темпераменту суттєво впливає на вибір майбутнього фаху. Яким чином?Спробуємо визначити, який тип темпераменту, а їх – чотири (холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік), притаманний тобі.

Любиш труднощі та перешкоди, здатний їх долати красиво, креативно. Інколи ти схильний переоцінити свої можливості, але це – не головне. Ти швидко вникаєш у роботу, розпочату справу доводиш до завершення, прагнеш самостійності, неохоче виконуєш вказівки начальства. Кажуть, що ти наполегливий, однак не завжди настоюєш на своїй точці зору.

Висновок: ти – ХОЛЕРИК

Холерики досягають великих успіхів у професіях, де необхідна підвищена концентрація уваги та енергійність. Вони – лідери. Особи цього типу темпераменту виокремлюються стійкістю до стресових ситуацій. За необхідності, вони швидко відновлюють свої сили. Одначе заставити холерика виконувати монотонну та одноманітну роботу важко. Хронічна втома настане не із-за великого обсягу роботи, а через постійну необхідність стримувати бурхливу енергію. Холерику протипоказані такі сфери діяльності як садівництво, бібліотечна або бухгалтерська справа.

Рекомендовані професії: телерепортер, артист, дипломат, журналіст, постачальник, підприємець, хірург, пілот, диспетчер, водій, тренер, менеджер, будівельник, режисер, кухар, слідчий, геолог, електрик і т. д.

Холериками були відомі особистості: Петро I, А. В. Суворов, О. С. Пушкін, Д. І. Мендєлєєв.


Серед однокласників ти вирізняєшся високою працездатністю, умієш зосереджувати увагу на головному. Водночас можеш виконувати кілька справ. Легко захоплюєшся новою роботою, але й швидко втрачаєш до неї інтерес. На жаль, не здатний вникати у деталі, не терпиш одноманітності й монотонності. Зате тобі властиві організаційні здібності, ти швидко освоюєш інші спеціальності. Жодний цікавий захід не відбувається без твоєї участі.

Висновок: ти – САНГВІНІК

Сангвінік – природжений керівник. З точки зору підлеглих, представники такого типу – приємні та душевні начальники. Подібний темперамент, зазвичай, притаманний передбачливим особам. Сильна риса – уміння переконувати інших і схиляти їх на свій бік. Однак технічні моменти в діяльності часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна робота, що вимагає постійної уваги, не для них. Тому професії ткача, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити з переліку ймовірних.

Рекомендовані професії: менеджер, вчитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог та ін.

Відомі сангвініки: Н. Бонапарт, П. Бомарше, А. І. Герцен.


Неквапливий у науці та повільний у роботі? Успіху ти досягаєш завдяки наполегливості й терпеливості. Виконання монотонної роботи – твоя фішка. Якщо тебе не будуть спонукати діяти швидше, ти продумаєш усі деталі та доведеш справу до ідеалу. Але тобі не властиві лідерські якості, через що тебе нерідко називають неініціативним. Збій звичного ритму, зміна оточення й роботи лякають тебе, а постійна метушня може викликати депресію.

Висновок: ти – ФЛЕГМАТИК

Здатність флегматиків повільно, без паніки аналізувати ситуацію є незамінною в стресових ситуаціях. Вони – висококласні економісти, бухгалтери, справочинці. Через цю рису характеру не можуть будувати кар’єру хірурга чи менеджера, однак чудово виконуватимуть обов’язки терапевта або головного бухгалтера. Активне, яскраве публічне життя актора, диригента, телерепортера, комерсанта буде для них обтяжливим.

Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, наукові – ботанік, астроном, фізик, математик.

Видатні діячі: І. О. Крилов, М. І. Кутузов, І. Ньютон.


Ти – людина настрою. Вчора був здатний перевернути гори, а сьогодні тобі ліньки піднятися з ліжкаШвидко втомлюєшся, важко вживаєшся у новий колектив. Під час виконання певної роботи тобі необхідна постійна підтримка та регулярний відпочинок. Усі називають тебе надзвичайно тонкою та спостережливою людиною, здатною помічати в поведінці людей такі деталі, які вони намагаються приховати.

Висновок: ти – МЕЛАНХОЛІК

Меланхолікам не слід вибирати професію, пов’язану із спілкуванням з іншими, працювати за комп’ютером їм набагато цікавіше. Небезпечний такий тип темпераменту для водія громадського транспорту чи монтажника-верхолаза. Характерна риса – гальмування нервової системи, що може призвести до втрати концентрації уваги і, як наслідок, до надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, а також рятувальника, пілота, диспетчера спричинять у меланхоліка виснаження нервової системи і погіршення стану здоров’я.

Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швачка-модельєр, маляр, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік і т. д.

Не важко здогадатися, що серед меланхоліків було багато письменників, композиторів: О. О. Блок, М. В. Гоголь, М. Ю. Лермонтов, П. І. Чайковський.


Виключно холериків або флегматиків ми зустрічаємо вкрай рідко. Психологи вважають, що в кожній особі поєднані різні типи темпераменту, однак якийсь один із них домінує. Тому нема людей з хорошим чи поганим характером. Слід зважити, що для виконання певних видів робіт ідеально підходять люди з одним типом психіки, та зовсім не годяться з іншим.

Обирайте майбутню професію з розумом і любов’ю до себе, тоді робочий час проходитиме цікаво і з користю.