Для боротьби з безробіттям служба зайнятості вживає низку превентивних заходів, у тому числі активно веде профорієнтаційну роботу як з потенційними клієнтами, так і шкільною молоддю, що на світанку дорослого життя роздумує над вибором фаху.

Майбутні випускники здебільшого мріють працювати у престижних фірмах чи підприємствах, де високі заробітки, а відтак – економічна незалежність, кар’єра, самореалізація.

Однак серед старшокласників багато хто ще не має конкретних планів, вагається, з якою сферою економіки пов’язати майбуття. Зчаста учням старших класів бракує відомостей про складові професійного самовизначення, вони не знають власних особистісних психофізіологічних особливостей і можливостей, тому допускають помилок під час першого серйозного кроку до трудової діяльності.

Аби допомогти старшокласникам зорієнтуватися у світі професій, на Львівщині реалізовується пілотний проект «Успішна кар’єра», мета якого – надати максимум потрібної інформації школярам, їхнім батькам та педагогам про реалії локального ринку праці, затребувані спеціальності та перспективи працевлаштування.

У рамках цього проекту нещодавно координатор проекту від ЗЗСО Рома Іванівна Огоновська та завідувачка сектору профорієнтації Миколаївської районної філії Львівського ОЦЗ Світлана Василівна Вірт провели для дев’ятикласників Миколаївського НВК дистанційний профорієнтаційний урок.

Під час онлайн-зустрічі вони детально окреслили учням платформу профорієнтації, завдяки якій будь-хто з молоді може пройти 10 тестів, глибше вивчити власні здібності, темперамент, риси характеру, нахили та уподобання. Як було наголошено, саме ці знання слугуватимуть для завтрашніх випускників надійним підґрунтям під час вибору професії.

Миколаївська районна філія Львівського ОЦЗ