Такі зустрічі організовує департамент агропромислового розвитку для того, щоб підвищити рівень інформованості аграріїв про можливості залучення фінансового ресурсу для розвитку свого бізнесу.

Учасниками зустрічі стали аграрії та представники органів місцевого самоврядування. Учасники зустрічі обговорили широкий спектр питань, пов'язаних з залученням додаткових фінансових ресурсів для мікро- та малих виробників аграрної продукції. Зокрема, розглянули можливості отримання фінансової підтримки через державні та обласні програми.

«Через війну змінилась логістика та ринки збуту. У багатьох фермерів виникають запитання, як дальше працювати і як втриматись в таких умовах, щоб зберегти свій бізнес? Сьогодні для аграріїв доступна фінансова підтримка з державного бюджету у вигляді грантових програм на розвиток бізнесу та у вигляді дотацій за обробіток до 120 га с/г угідь, за утримання від 3 до 100 голів корів, а також у цьому році надаватиметься підтримка для тих хто утримує від 5 до 500 голів вівцематок і конематок. З обласного бюджету цьогоріч виділили 5,2 млн грн і основний пріоритет зробили на підтримку та розвиток ветеранського аграрного бізнесу шляхом пільгового кредитування», –зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Під час зустрічі учасники ознайомились з програми кредитування від АТ «Ощадбанк», які представив заступник керуючого відділення Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» Роман Будник. Крім цього, вони мали змогу отримати інформацію від заступника начальника управління реалізації політики зайнятості Львівського обласного центру зайнятості Руслани Палій про можливості фінансового стимулювання суб’єктів підприємництва за працевлаштування певних категорій населення. 

У ході зустрічі заступниця директора департаменту Людмила Гончаренко ознайомила присутніх з особливостями створення сімейних фермерських господарств.

«Сімейне фермерське господарство реєструється без статусу юридичної особи за умови, що в його підприємницькій діяльності використовується праця членів такого господарства, якими є виключно члени однієї сім'ї, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки», – зазначила Людмила Гончаренко. 

Про те, як підготувати кабінет фермера у Державному аграрному реєстрі для подання заявки на одержання фінансової підтримки розповів Сергій Замідра – перший заступник голови всеукраїнської асоціації громад.

Також в межах заходу присутніх ознайомили з вимогами законодавства про працю в умовах воєнного стану.