Підключення до Інтернету, організація телекомунікаційних систем, локальні мережі та мобільний зв'язок допомагають у бізнесі. Однак відразу виникає ризик витоку інформації. А значить, з'являється потреба у фахівцях з інформаційної безпеки. Ця посада виникла на стику двох напрямків інформаційних технологій та технологій забезпечення безпеки. Без співробітників з інформаційної безпеки сьогодні не можуть обійтися ні комерційні структури, ні відомчі організації, такі як ФСБ. У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп'ютерні мережі від вірусних атак або злому хакерів. Вони запобігають витоку важливої інформації, підробці даних і некомпетентності (злому умислі) власних співробітників.
У другому розробляють системи захисту стратегічної інформації по обороноздатності країни, формують секретні бази даних, зберігають таємницю «ядерної валізи».
Плюси професії
- тут використовуються останні передові технології;
- можливість відвідувати конференції та семінари;
- сфера інформаційної безпеки стрімко розвивається, отже, попит на фахівців у цій галузіі буде рости ще довго;
- широкий спектр необхідних знань від правових до організаційно-технічних питань;
- спілкування з різноманітними фахівцями, а це можливість зав'язати корисні зв'язку.
Мінуси професії
- організації, які потребують захисту, можуть бути розташовані по всій україні, тому можливі часті відрядження;
- велика відповідальність, так як доводиться відповідати за збереження всієї інформації компанії.
Місце роботи
У відомчих і комерційних організаціях, що мають власні комп'ютерні мережі і потребують збереження корпоративних відомостей і важливої комерційної інформації.
Особисті якості
Створення та налагодження систем захисту це завжди робота кількох фахівців: керівника компанії, аналітика, проектувальників систем, програмістів. До всіх потрібно знайти підхід і зуміти поставити задачу зрозумілою для них мовою. А тому комунікабельність і вміння працювати в команді для такого фахівця просто незамінні.