У час змін і реформ дуже важливим завданням Державної служби зайнятості є інформування населення про необхідність дотримуватися норм чинного законодавства шляхом проведення інформаційних і консультаційних семінарів за участю соціальних партнерів.

Нещодавно посадовці Новороздільської міської філії Львівського ОЦЗ організували для безробітних семінар з гендерних питань, на який запросили начальника місцевого відділення управління Пенсійного фонду Н. М. Шеремет.

Під час конструктивної розмови порушувалася низка актуальних питань. Зокрема, йшлося про спростування гендерних стереотипів у сучасному суспільстві, особливості локального ринку праці, законодавчу підтримку рівності прав представників різних статей, вплив тих чи інших факторів на поведінку та трудову діяльність особи, напрями професійної самореалізації тощо.

Присутнім докладно розповіли про аспекти реалізації на теренах області  проекту «Рука допомоги», можливість створення електронного кабінету безробітного, нагадали про зміни в пенсійному законодавстві та можливість контролювати розмір перерахованих обов’язкових платежів через новий ресурс – web-портал Пенсійного фонду України.

Користуючись нагодою, учасникам заходу наголосили на важливості працевлаштування у правовому полі. Кожний свідомий українець повинен розуміти, що заробітна плата у конвертах – це несплата страхових внесків, а значить відсутність страхового стажу, соціальних гарантій, бідність на схилі літ.

Любов Формус, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Новороздільської міської філії Львівського ОЦЗ