Зараз молоде покоління може з легкістю змінювати напрямки сфер діяльності – спробувати попрацювати десь рік, зрозуміти, це моє чи ні, і рухатися далі. Якщо людина отримала певну освіту, це не значить, що вона має заробляти собі цим на хліб до кінця життя. Під час пошуку роботи треба пам’ятати – я можу передумати, це рішення не назавжди. А якщо я розумію, що в будь-який момент можу спробувати щось інше, якщо я маю право помилитися у виборі, то мені набагато легше шукати роботу. І для цього   важливо:

  • Структурувати свої знання і вміння

Важливо прописати для себе список своїх знань (що я знаю в теорії, але не застосовував на практиці) та умінь. Поки це лише у нас голові, може здаватися, що ми або нічого не знаємо і не вміємо, або що ми вже «боги маркетингу». Можна також до кожного знання або вміння додати оцінку в балах або відсотках. Так у нас з’являється структура, і коли ми наважимося йти на співбесіду, матимемо чітке розуміння, що можемо запропонувати компанії як працівники.

  • Робити маленькі кроки і тестувати свою ціль

Слона треба їсти шматочками. Якщо подивитися на мету стати власником бізнесу, то у 20 років це може виглядати досить нереалістично. Але якщо розбити цю мету на конкретні кроки та встановити часові рамки (не обов’язково жорсткі), стане зрозуміло, як поступово рухатися до мети.

Також дуже важливо постійно тестувати своє бажання і перевіряти, чи дійсно ми цього хочемо. Можна зробити багато кроків на шляху до мети, але в якийсь момент зрозуміти, що це нас більше не цікавить. І це теж нормально. Дуже сумно виглядає, коли людина 20 років працювала заради омріяної посади, а досягнувши її, впадає у клінічну депресію. Коли починаєш розбиратися з причинами, виявляється, що вона не відслідкувала той момент, коли в житті у неї змінилися пріоритети і цінності, а мета залишилася тою самою.

  • Погоджуватися навіть на низькооплачувану роботу

Якщо в людини вже є розуміння того, чим вона хоче займатися, це вже її конкурентна перевага, бо вона має великий заряд внутрішньої мотивації. Для молоді зараз існує дуже багато стажувань, програм і грантів – це неоплачувана або малооплачувана праця, під час якої тебе навчають, як працювати. Тому такими можливостями не слід нехтувати.

Успіхів!!!