Відповідь на це запитання прозвучала днями у Мостиському управлінні Яворівської філії Львівського обласного центру зайнятості на семінарі, що відбувся за участю головного спеціаліста служби у справах дітей Галини Михайлівні Горбацьо.

Модератор наголосила, що доки вирішується подальша доля дитини, зокрема повернення її до біологічних батьків, усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї тощо, ця дитина може тимчасово пожити в родині патронатного вихователя, де буде забезпечена необхідним доглядом. Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин. Орієнтовно він становить від 1 до 6 місяців.

Патронатний догляд потребують діти, які позбавлені можливості перебувати у власній сім’ї, бо батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватися про них з різних причин, наприклад, померли, пропали безвісти, лікуються та ін.

Як було сказано, патронатним вихователем може стати громадянин України або іноземець із офіційним правом перебувати на території України, який має добровільного повнолітнього помічника зі своєї родини. Особи повинні мати змогу фізично дбати про тимчасово влаштованих дітей, не бути судимими, чи позбавленими батьківських прав. За свою роботу патронатний вихователь щомісяця отримує грошове забезпечення у розмірі 5 прожиткових мінімумів (зараз ця сума – 15140 гривень).

Присутні з великою увагою слухали інформацію про вимоги, які висуваються до потенційних патронатних вихователів, занотовували перелік потрібних документів, обговорювали переваги та недоліки такого виду зайнятості.

Детальніше про це – за посиланням