Ви вже здогадалися, що мова йде про швачку, одну із стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. Сьогодні цей фах не втрачає актуальності, оскільки праця повелительок голки і нитки використовується як на швейних фабриках, так і в цехах текстильних підприємств чи в ательє індивідуального пошиття одягу.

Основу технологічної роботи швачки становить виготовлення виробів із різноманітних тканин поточним методом. Процес пошиття здійснюється за допомогою універсальних і спеціальних швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки (прасок і пресів) та швейного приладдя. Ця робота кваліфікується як фізична праця середнього рівня важкості. Працюють за цим фахом здебільшого жінки, хоча з часу повномасштабного вторгнення на територію України російських військ усе більше за швейним обладнанням можна побачити чоловіків, котрі виготовляють амуніцію для наших Збройних сил. Робота знавців швейного ремесла проходить у цехах із побутовим мікрокліматом та індивідуальним освітленням. Її специфічною особливістю є фіксована сидяча поза, що передбачає наявність робочого стільця, що регулює висоту та кут нахилу спини. З метою профілактики стомлення та відновлення працездатності швачки використовуються регламентовані перерви для відпочинку.

Підвищені вимоги ця професія висуває до стійкості уваги та просторового сприймання. Аби робота була виконана якісно, потрібні образно-логічне мислення та зорова пам’ять. Особа, котра працює за швейною машинкою, повинна вміти регулювати емоційний стан, бути акуратною, сумлінною, працелюбною, старанною, мати розвинений естетичний смак.

Легка промисловість лише називається легкою. Насправді це – важка праця, на яку не кожен погодиться. У справжніх знавців цього ремесла спритні руки, відмінний зір і завидна посидючість. Хто хоч раз у житті щось шив, той зрозуміє!

Пізнавальну інформацію про роботу швачки можна почерпнути в аматорському відеоролику за посиланням https://bit.ly/3S9tHxQ .

У базі вакансій Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy ) для швачок налічується понад 300 пропозицій працевлаштування із зарплатою до 15 тис. гривень. Здобути фах швачки на безоплатній основі безробітні можуть у центрах профтехнічної освіти Державної служби зайнятості, зокрема в Одесі (https://profcentre.odessa.ua/), Полтаві (https://cpto.pl.ua/), Рівному (https://www.cpto.rv.ua/).

Окрім того, цю професію можна здобути шляхом отримання ваучера на навчання (деталі – https://bit.ly/3IDshYl).