Ніколи не кажи «ніколи», краще окресли досягнення. Саме таку пораду дають спеціалісти з ректутингу тим, хто прагне знайти роботу. Однак є кілька слів, завдяки яким можна на працедавця справити гарне враження, і навпаки – існують найменш бажані слова до резюме. Приміром, експерти не радять вживати слово «помилки», замінюючи його евфемізмами на кшталт «цінні уроки».

Отож до вашої уваги 10 кращих слів до резюме. Це – активність, індивідуальний, свідоцтво, досягнення, навички, досвід, планування, розвиток, участь, ефект.

До найгірших відносять: завжди, ненавидіти, ніколи, нічого, помилка, паніка, погано, проблема, провал, жахливо.

Якщо вас непокоїть те, що у вашій анкеті перераховано занадто багато «цінних уроків», то прислухайтеся до порад знавців, котрі рекомендують уникати таких слів як «паніка», «проблема» і «жахливий». Жодне з них не в змозі позитивно вплинути на працедавця і не може підкреслити ваші цінні якості.

Якщо ж ви хочете вичавити з анкети якнайбільше позитиву, то у списку приємних слів, що формують гарне враження, повинні бути «досвід», « участь», «планування», «розвиток».

Експерти зазначають, що працівники відділів кадрів зіштовхуються з величезною кількістю більш-менш схожих заяв, тому особливу увагу звертають на мову, якою вони написані, на те, яке враження залишається від викладеного: позитивне чи негативне.

Наприклад, занадто експресивні слова («ніколи» або «завжди») можуть зіграти проти вас: ознайомлюючись з вашою анкетою, можна подумати, що ви любите гіперболізувати факти, а це не дуже гарна якість для потенційного працівника.

Співробітники кадрових служб змушені оцінювати сотню різних резюме, які надходять від шукачів роботи. А приймають рішення на основі того, що їх вразило чи «зачепило» у них. Отже правильний підбір слів у презентаційному листі впливає на рішення про працевлаштування.

Консультації з питань написання резюме можна отримати у будь-якому підрозділі Львівського ОЦЗ (адреси – http://surl.li/jpvpt ), більше порад – у матеріалі за посиланням https://www.dcz.gov.ua/novyna/yak-sklasty-rezyume-3-kroky-i-5-porad.