Якщо ви замислюєтеся про пошук роботи та не знаєте з чого починати, ця інформація стане Вам у нагоді.

Аби процес працевлаштування був успішним, спочатку складіть список того, що б ви теоретично хотіли робити. Для цього можете скористатися вакансіями на рекрутингових сайтах. Читайте описи та обов’язки, позначайте ті, які вас цікавили. Згодом проаналізуйте всю інформацію й оберіть найприйнятніші варіанти.

Проте, якщо ви вже знаєте, ким хочете працювати, на якій посаді, в якій сфері, вам буде значно легше, якщо спробуєте відповісти на кілька запитань:

  • Які навички та знання я маю здобути, щоб обійняти бажану посаду?
  • В яких компаніях я можу здобути необхідний досвід і знання?
  • Як я буду комунікувати з представниками компанії?
  • Що я буду з цим робити?

Можливо, у вас уже зараз є ідеї або вже сформований чіткий план, тоді то обов’язково запишіть його.

Завдяки опису вакансії проаналізуйте, які навички та вміння бажає отримати від працівника працедавець.

Не забудьте скласти список компаній, що ведуть діяльність у обраній сфері економіки, провести дослідження на кшталт «де я можу працювати без досвіду роботи/без релевантного досвіду».

Складіть структурне, зрозуміле резюме та супровідний лист, де поясніть, для чого вам потрібна робота та чим вона для вас цікава.

Важливо відправити ці презентаційні матеріали у кожну компанію зі свого списку. Електронні адреси як загальні, так і HR-відділу можна знайти на офіційних сайтах фірм. Іноді контактні дані рекрутера або HR-менеджера теж вказані, тому скористайтеся цим.

Зателефонувавши до компанії, дізнайтеся про долю вашого листа, ввічливо поцікавтеся, чи він дійшов до адресата, чи є потреба щось доповнити. З’ясуйте подальші кроки, приміром, коли чекати зворотнього зв’язку. Це –звична практика, головне – бути ввічливим та йти до своєї мети.

Використовуйте групи в соціальних мережах та месенджерах: пишіть про те, що шукаєте роботу. Додавайтеся в чати і відповідайте на прохання надіслати своє резюме в коментарях.                

Відвідуйте заходи, пов’язані з пошуком роботи та розвитком кар’єри: форуми та ярмарки вакансій, які часто відбуваються у різних установах. Про них ви можете легко знайти інформацію на відповідних сайтах, у тому числі вишів, служби зайнятості, їхніх профілях у соцмережах чи івентах у Facebook.

Оперативно відповідайте на дзвінки працедавців. Погоджуйтеся на співбесіди і наполегливо готуйтеся до них: вивчайте інформацію про компанію, її специфіку діяльності, вимоги до кандидатів тощо.

Приймайте рішення про стажування/практику/роботу свідомо. Аналізуйте, чи вам там сподобалося, як ви себе почували на співбесіді, чи хочеться вам долучитися до команди та стати її частиною.

Зробіть ці прості маленькі кроки, тоді ваші зусилля увінчаються успіхом.

Відділ організації профорієнтації Львівського ОЦЗ