Днями перший заступник голови Самбірської райдержадміністрації П. Герман провів засідання робочої групи з питань офіційної виплати заробітної плати. До заходу, на який запросили місцевих суб’єктів господарської діяльності, що виплачують мінімальну або навіть меншу за мінімум заробітну плату, традиційно долучився директор міськрайонного центру зайнятості І. Тимців.

Легалізація трудових відносин є актуальною темою сьогодення як в нашому районі, так і в цілому в Україні. Найманий персонал часто отримує офіційну винагороду за працю на рівні мінімальної зарплати, а решту – у конверті. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу, а працедавець ухиляється від сплати податків.

О. Харо, начальник Самбірського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного УПФУ у Львівській області, наголосила, що нелегали ризикують залишитися без права на отримання пенсії, оскільки не мають жодних доказів про страховий стаж і виплату заробітку.

Про легалізацію трудових відносин з найманими працівниками, дотримання норми робочого часу та відпочинку, встановлення вихідних днів говорив М. Лизан, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Львівській області.

І. Тимців, очільник Самбірського МРЦЗ, акцентував увагу присутніх на важливості оформлення трудових відносин відповідно до законодавства України. Він також нагадав присутнім про спектр послуг служби зайнятості, коротко охарактеризував ситуацію на локальному ринку праці та розповів про новації у діяльності держустанови.

Начальник відділу оподаткування фізичних осіб Самбірського управління ГУ ДПС у Львівській області І. Малецький зазначив, що на противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує працедавець, підприємцям необхідно самостійно подбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе у майбутньому пенсійних виплат та інших соціальних гарантій.

За результатами засідання члени комісії вирішили надалі більш активно продовжувати інформаційно-роз’яснювальну роботи серед суб’єктів господарювання району з питань офіційної виплати заробітної плати, а також податків і зборів.

Самбірський міськрайонний центр зайнятості