Проблема легалізації праці залишається і надалі актуальною. Як свідчить практика, багато керівників малого та середнього бізнесу не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Проте лише офіційно оформлені трудові відносини забезпечать працівникам страховий стаж, державні гарантії та соціальний захист, передбачені законодавством України.

Саме ця тема обговорювалася під час інформаційно-роз’яснювальних семінарів для безробітних і працедавців, які днями відбулися у приміщенні Жидачівської районної філії Львівського ОЦЗ за участю представника Головного управління Держпраці у Львівській області Галини Нагірняк.

Шукачів роботи поінформували про згубні наслідки отримання «тіньових» доходів, окреслили ризики незадекларованої праці та їхній вплив на пенсійне забезпечення.

Керівникам фірм наголосили на важливості правильного оформлення новоприйнятих працівників шляхом видання наказу, вчасного повідомлення про такий факт органів фіскальної служби, а також закликали їх відмовитися від зарплати в конвертах.

Чи не найбільший інтерес викликала інформація про те, у яких випадках юридичні та фізичні особи-підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу.

Працедавці взяли активну участь в обговоренні проблем, пов’язаних із боротьбою з тіньовим бізнесом, а безробітні отримали індивідуальні консультації з питань працевлаштування та соціального захисту.

Стефанія Стасина, провідний фахівець з питань зайнятості Жидачівської районної філії Львівського ОЦЗ