На Львівщині проводять короткострокові безоплатні курси перекваліфікації для жителів області, зокрема вимушених переселенців, які хочуть здобути навички у новій професії та влаштуватися на роботу.
Курси відбуваються на базі закладів професійно-технічної освіти.«Питання ринку праці, пошуку роботи, адаптації на новому місці зараз надзвичайно актуальне. Тому на замовлення ЛРПЗ »ОПЛІЧ» було проведено дослідження ринку праці Львівської області в умовах воєнного стану, «Аналіз розривів у навичках і потреб бізнесу у робочій силі», щоб побачити реальну картину кадрових потреб підприємців. Це нам дало можливість визначити найбільш затребувані професії і укласти угоди з коледжами для проведення короткотермінових безоплатних курсів перекваліфікації для охочих», - повідомила голова ГО «Центр «Жіночі перспективи», виконавчий партнер Проєкту Любов Максимович.
Відтак, наразі набрали групи та проводять навчання за спеціальностями: «адміністратор - організація роботи з персоналом та обслуговування відвідувачів на підприємствах ресторанного та готельного сервісу» (ДНЧ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг»); «оператор верстатів з числовим програмним керуванням (металообробка)» (на базі вищого професійного училища №20); «помічник кухара» у закладах готельно-ресторанного бізнесу (технологія приготування холодних страв та закусок)» (Бориславський професійний ліцей) та «швачка-дизайнер - технологія виготовлення та художнього оздоблення одягу та матеріалів інтер'єрного призначення на сучасних видах швейного обладнання» (Львівський Центр ПТО Державної служби зайнятості).
Навчання за спеціальністю «швачка-дизайнер» проходить на сучасних швейних машинах і обладнанні. Учасники не тільки вивчають конкретні операції, а й виконують соціальну місію, адже шиють комплекти адаптаційних піжам для поранених військовослужбовців.
«У співпраці з Львівським регіональним партнерством «Опліч» ми маємо короткотермінові курси – один місяць. До нас скерували сім жінок. Після навчання вони отримають сертифікат, який надає їм можливість працювати на швейному підприємстві за частковою кваліфікацією», - зазначив директор Львівського центру ПТО ДСЗ Зіновій Вантух.
15 осіб обрали спеціальність «адміністратор» та освоюють навички обслуговування в ресторанному та готельному бізнесі. Навчання триває 15 робочих днів, під час яких теоретичні знання поєднуються з практичними навичками.
«Під час розробки навчальної програми ми активно співпрацювали з роботодавцями, щоб врахувати всі сучасні вимоги до адміністратора закладу. Навчання проходить за двома напрямками – ресторанний та готельний. Наша мета – підготувати кваліфікованих фахівців, які відповідають високим стандартам обслуговування», – розповіла заступниця директора з навчально - методичної роботи Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг Світлана Мельник.«Я приїхала до Львова із Слов’янська ще у квітні 2022 року і працюю тут в б’юті-сфері, але б дуже хотіла відкрити свій заклад. Прийшла на ці курси здобути знання та навички зі спеціальності адміністратора, щоб навчитися складати планування і розвивати свій бізнес», - сказала Марина Палагута.
Курси «Оператор верстатів з числовим програмним керуванням» на 30% складаються з теорії та на 70 % - з практики і тривають 2 місяці. Професійні навички слухачі здобувають безпосередньо на виробництві, працюючи на сучасних станках та обладнанні.
«Зараз вся металообробка потребує автоматизації, і оператори, які сьогодні стоять за станками, – це не ті майстри, які виходили з училищ колись. Вони повинні опанувати різні операційні системи на високотехнічному обладнанні, станках ЧПК. Такого, на жаль, ще поки немає в наших коледжах. А потреба у спеціалістах зараз надзвичайно велика. Важко переоцінити такі курси, як для роботодавців, так і людей, що вибрали цю професію», - розповів директор ТзОВ «Металворкшоп» Андрій Андрущишин.Стартував другий набір на курси перекваліфікації для жителів Львівщини. Навчання розпочнеться 12-15 лютого. Серед пропонованих спеціальностей - адміністратор ресторанного та готельного сервісу, помічник кухара у закладах готельно-ресторанного бізнесу та швачка-дизайнер.
Завершальним етапом курсів є отримання сертифікату, що підтверджує сформованість часткових кваліфікацій зі здобутої спеціальності.
Для того щоб стати слухачем курсів, потрібно зареєструватись, заповнивши форму до 8 лютого. Реєстраційну форму можна знайти тут .
Як повідомляв Укрінформ, у Львівській області створили цифрову платформу «Опліч» для бізнесу та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). На онлайн-платформі розміщена інформація про інвестиційні об’єкти Львівщини, чинні міжнародні та державні програми підтримки для місцевого та релокованого бізнесу, пропозиції кооперації тощо. Для внутрішньо переміщених осіб - корисні повідомлення щодо пошуку житла на Львівщині, актуальні вакансії, навчальні курси, центри психолого-юридичної підтримки. Приєднатися до цифрової платформи «Опліч» можна за посиланням.
Виконавчий партнер Проєкту - ГО "Центр «Жіночі перспективи».
У межах Проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії та уряду Німеччини, за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
За матеріалами УкрІнформ