У Новороздільській міській філії Львівського обласного центру зайнятості продовжується робота щодо інформування тимчасово непрацюючих краян про загрози праці у тіньовому секторі економіки. Ось і нещодавно відбувся черговий семінар для безробітних на тему: «Легальна зайнятість» за участю начальника місцевого відділу обслуговування громадян - сервісного центру Н. Шеремет.

Вона повела мову про зміни, які відбулися у законодавстві про пенсійне забезпечення, окреслила умови призначення пенсій за віком та у з’язку з інвалідністю, озвучила порядок обчислення страхового стажу та його вплив на розмір пенсії.

Увагу учасників заходу зосередили на тому, що нелегальне працевлаштування нині залишається однією із найбільших проблем суспільства, позаяк від тіньової зайнятості не надходять кошти до бюджету, а працівники втрачають пільги та соціальні гарантії. Кожний повинен усвідомлювати, що заробітна плата у конвертах – це відсутність страхового стажу та соціального пакету. Не можна собі дозволити жити та мислити одним днем, позаяк розмір пенсії залежить від тривалості офіційної роботи та величини заробітної плати. Якщо розмір задекларованої винагороди менший за мінімальний, то страховий стаж буде обраховуватися пропорційно часу роботи. Зазвичай, щоб не порушувати закон, суб’єкти господарювання виплачують саме мінімальну заробітну плату, а більшу частку обіцяного прибутку видають у конверті, тобто без сплати податків і внесків. Через неофіційне працевлаштування найманий персонал залишається без права на захист своїх інтересів, без відпуски, без оплати періоду тимчасової непрацездатності, без соціального захисту і без пенсії.

Новороздільська міська філія Львівського МЦЗ