На таку тему у Львівському міському центрі зайнятості відбувся круглий стіл за участю представників фірм і компаній, що використовують працю іноземних громадян. Організатор заходу – компанія «Нексія ДК» – прагнула донести до широкого загалу та обговорити з партнерами новації, прописані у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій», що вступив у дію 27.09.2017 року.

У вступному слові Христина Онищенко, керівник юридичної компанії «ДК-ПРАВО», наголосила, що очолювана нею фірма виступила співавтором зазначеного закону. «Наші фахівці не тільки вивчили законодавство 15 європейських країн, але й майже 2 роки поспіль працювали над положеннями цього нормативно-правового акта», – повідомила п. Христина.

Юристи «Нексія ДК» Уляна Стець та Юлія Федорчук, використовуючи слайди, доступно прокоментували зміст запроваджених змін, акцентували увагу присутніх на аспектах видачі іноземцям посвідок на тимчасове проживання та нових правилах отримання дозволу на застосування праці фахівців, що прибули з інших країн. Працедавці жваво ставили запитання, на які отримували відповіді як із уст ініціаторів заходу, так і начальника відділу з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Львівського ОЦЗ Степана Панюци.

Оксана Іванчук, в. о. директора обласного центру зайнятості, висловила свою думку щодо новоприйнятого документа. За її словами, новий закон максимально усунув різні перепони на шляху працевлаштування іноземців в Україні і водночас захистив національний ринок праці.

Тепер значно зменшиться число порушень з боку іноземців, котрі приїжджали до України. Не секрет, що інколи у документах, необхідних для отримання посвідки на тимчасове проживання, була вказана інша мета, аніж справжня причина візиту до України, дехто свідомо не продовжував термін її дії, нелегально залишаючись у нашій державі. «Надалі це зробити буде складніше і фінансово, і на законодавчому рівні», – резюмував в. о. першого заступника начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Арсен Грабчук.

Обговорюючи інновації, учасники круглого столу активно ділилися досвідом, висловлювали свої думки, надавали роз’яснення. Наприкінці зустрічі всіх охочих запросили на одноденний семінар, який з ініціативи Адвокатського об’єднання «Бачинський, Коломієць та партнери» відбудеться 19 жовтня 2017 року, де також порушуватиметься проблематика дотримання норм міграційного законодавства.

Олег Юзич, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи