Так звучала назва вебінару, у якому нещодавно взяли участь дев’ятикласники гімназії № 9 ім. Героїв Крут (м. Дрогобич). У дистанційному режимі школярі мали змогу не тільки поспілкуватися на тему професійного самовизначення, а й поділитися думками щодо того, як обрати професію, щоби в майбутньому досягти успіху та успішно побудувати кар’єру.

Організатори заходу – посадовці Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості – наголосили, що вибір ремесла – важливий крок у житті кожної людини. Адже для виконання будь-якої роботи потрібні практичні навички та вміння. Тобто знання та кваліфікацію за умов ринкової економіки слід розцінювати як товар, що продається і за який працівник отримує винагороду.

Під час профінформаційної зустрічі розглядалися ще такі питання як формула вибору професії «хочу-можу-треба», основні помилки під час самовизначення, які допускає молодь, стан і перспективи регіонального ринку праці, можливість самостійно пройти тестування на платформі з профорієнтації тощо. Старшокласникам пояснили, що онлайн-тестування дозволить їм грамотно обрати фах, визначити професійні інтереси, нахили, реально оцінити власні здібності та вподобання, щоби знайти справу до душі, черпати від праці насолоду та успішно просуватися кар’єрними сходами.

Катерина Мисишин, провідний фахівець з питань зайнятості сектору профорієнтації відділу надання соціальних послуг Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості