Подаватися на патронатство можуть члени родин, які довго живуть у шлюбі, мають спільних дітей не молодших підліткового віку, у тому числі безробітні. Такий спосіб зайнятості не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті розв’язати родинні проблеми шляхом тимчасової опіки над дитиною, аби вона не потрапила в інтернат, а виховувалася у сімейній атмосфері.

 Патронатним батькам виплачується винагорода за надані послуги, однак вони обов’язково повинні пройти курси спеціальної підготовки й відповідати іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Дитина в патронатній сім’ї може перебувати до 6 місяців, потрапити туди з різних причин: якщо батьки розлучаються, захворіли, не мають можливості доглядати за дитиною, навіть через стихійне лихо. Після закінчення терміну перебування у патронатній родині діти повернуться до батьків або їх віддають на всиновлення.

Розмова на таку тему відбулася у Буській районній філії Львівського ОЦЗ, куди завітали  фахівці служби у справах дітей Буської міської та Красненської селищної територіальних громад Золочівського району. Вони детально  ознайомили спеціалістів філії та безробітних, котрі шукають місце праці за сприяння служби зайнятості, з алгоритмом створення патронатної сім’ї та закликали охочих стати патронатними вихователями звертатися до місцевих відділів служб у справах дітей, аби змінити життя маленьких українців на краще.

Буська районна філія Львівського ОЦЗ