Саме це питання було у полі зору учасників семінару на тему: «Послуги служби зайнятості в сучасних умовах», що відбувся у Бориславській міській філії Львівського обласного центру зайнятості за участю працедавців міста.

Відкриваючи зустріч, директор філії Галина Цибенко стисло окреслила стан локального ринку праці та шляхи підвищення рівня працевлаштування. Вона детально зупинилася на різних програмах, які реалізовує служба зайнятості. Зокрема, мова йшла про пілотний проект «Рука допомоги», який дає шанс діючим суб’єктам господарювання закупити обладнання та матеріали на суму, що не перевищує 70480 грн. За її словами, головною умовою експерименту для працедавців є створення не менш як двох нових робочих місць для членів малозабезпечених сімей, вимушених переселенців чи учасників АТО. 

Присутнім також нагадали зміст статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення», щоб спонукати їх до розширення діяльності та створення нових робочих місць в пріоритетних галузях економіки чи працевлаштування соціально вразливих верств населення шляхом застосування механізму повернення витрат зі сплати єдиного соціального внеску. Як було зазначено, упродовж 10 місяців 2018 року правом отримання компенсації ЄСВ скористалися 5 працедавців, які забезпечили новими робочими місцями 24 безробітних. Із них 8 належали до категорії громадян, що мають додаткові гарантії на ринку праці, а 16 осіб тепер трудяться у суб’єктів малого підприємництва, що ведуть діяльність у пріоритетних галузях економіки.

Присутнім наголосили на важливості подання інформації про вакансії з метою оперативного пошуку претендентів, перевагах ведення соціально відповідального бізнесу, ризиках тіньової зайнятості, продемонстрували як можна вигідно презентувати потребу в персоналі за допомогою відеовакансії та розповіли про електронні сервіси державної служби зайнятості та доцільність їх використання.

Завершилася зустріч активним обговоренням шляхів удосконалення співпраці із службою зайнятості, адже державна установа підтримує будь-які ініціативи, що сприяють працевлаштуванню громадян, забезпечують їх гідними умовами праці та заробітною платнею.

Руслана Гузіль, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Бориславської міської філії Львівського ОЦЗ