У рамках першого пілотного проєкту з профорієнтації, що реалізовується на Львівщині, для шкільної молоді тривають комплексні профорієнтаційні заходи за участю посадовців служби зайнятості, закладів професійно-технічної освіти та працедавців.

Днями, за участю представників Львівського ОЦЗ, Асоціації «Кластер Будіндустрія», Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, для старшокласників Львівської ЗОШ № 91 на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова», відбувся профорієнтаційний захід «Успішна кар’єра». Попередньо група учнів взяла участь у тематичних тренінгах «Вдалий вибір професії – крок до успішної кар’єри» та пройшла комплексне профорієнтаційне тестування в режимі он-лайн на платформі державної служби зайнятості «Моя професія».

Зустріч школярів із вихованцями училища, педагогічним колективом і працедавцями відбулася у дружній та невимушеній атмосфері. З неабиякою зацікавленістю учнівська молодь взяла участь у грі «Що? Де? Коли?», ознайомилися з професіями, які можна здобути в освітній установі, долучилися до пізнавальних майстер-класів, дізнавшись чимало нового про перукарське мистецтво, поліграфічне виробництво, кухарське ремесло, специфіку роботи офіціанта, столяра, маляра та слюсаря. Особливості кожної професії старшокласникам охоче демонстрували майстри виробничого навчання та учні училища, детально окреслюючи її грані та нюанси роботи. Групи учасників майстер-класів були заздалегідь сформовані фахівцями відділу профорієнтації ЛОЦЗ із урахуванням результатів тестування та виявлених професійних уподобань та інтересів.

А старшокласників, котрі зацікавилися столярною, малярною та слюсарною справою, запросили на професіографічну екскурсію на будівельне підприємство «Комфорт Тренд», де вони не тільки оглянули технологічний процес і сучасне обладнання, а й безпосередньо на виробництві поспілкувалися з майстрами.

Учасники профорієнтаційних заходів ще раз переконалися в тому, що започаткований проєкт надзвичайно важливий, позаяк підростаюче покоління має унікальний шанс ближче ознайомитися з різними професіями й усвідомити важливість правильно обраної справи.

 

 Відділ організації профорієнтації Львівського ОЦЗ