Ви, мабуть, зауважували, що є люди, з котрими Ви готові розмовляти безкінечно, а з іншими знайти спільну мову важко? Або ж  із захопленням щось розповідаєте, а виглядає, що Вас не розуміють? Не поспішайте з висновками! Виявляється, це виникає через різне сприйняття нами навколишнього світу. Звісно, такі відмінності  інколи створюють певні непорозуміння. Отож, корисна інформація про психотипи людей стане нам у нагоді.

Виявляється, залежно від того, як ми сприймаємо інформацію, виділяють    такі характеристики людей: візуали, аудіали, кінестетики. Оскільки,   виокремлених типів не існує, кожен з нас наділений всіма  репрезентативними системами. Просто одна з них може чіткіше вирізнятися на фоні інших. Та  упродовж життя домінування тієї чи іншої системи може  змінюватися. Тож  як їх розпізнати? Знайомтеся!

«Візуали» - бачать світ наскрізь. Це справжні поціновувачі мистецтва. Їх захоплення - кольори та фарби. Якщо вони говорять «Глянь, як красиво!», «Уяви, як прекрасно!», «Дивись, як захоплююче!» - це насправді так і є. Уважні до деталей. Мова «візуалів» швидка, але при цьому розбірлива і чітка. Найчастіше говорять високим голосом, дихають прискорено. Розповідаючи,  вони описують картинку, яка виникає у них в голові. І чим швидше змінюються ці картинки, тим швидше мова. Взагалі ці люди не люблять зволікати.  Інформацію краще сприймають у вигляді графіків, таблиць, фільмів. Серед візуалів багато дизайнерів, художників, стилістів, фотографів.

«Аудіали» – люди-слухачі. Однією з невід'ємних частин у житті є музика. Спілкуючись, використовують такі фрази як: «Послухай!», «Як тут тихо!» «Ти чуєш?» і т. д. Вираз «люблять вухами» – саме про них. Для них важливіше не те, що говорить співрозмовник, а те, як саме він це робить. Аудіали дуже чуйно реагують на темп мови, висоту і тембр голосу, інтонацію. Дуже говіркі, однак розмовляють неквапливо, розмірено і ритмічно. У них добре розвинена слухова пам’ять. Серед аудіалів багато музикантів, композиторів, менеджерів.

«Кінестетики» - люди категорії «почуття і відчуття». Для них важливий смак і комфорт. Віддають перевагу зручному одягу. Вони оточують себе всім м'яким і затишним. «Як тепленько!», «Як добре!», «Як комфортно!» – фрази, притаманні кінестетикам. Ці люди ніколи не поспішають. Адже їм важливо відчувати кожен момент свого життя. Мова спокійна, іноді навіть дуже повільна. При розмові «кінестетикам» необхідно доторкнутися до співрозмовника, наприклад, покласти руку на плече. Довго сидіти на місці кінестетик не може: його життя в русі. Для прийняття рішень потребує часу. Тому кінестетики «люблять» довгі паузи між фразами, під час яких вони прислухаються до своїх відчуттів, а співрозмовник в цей момент часто чує «м-так» або «е-е-е». Навчається на практиці. Серед кінестетиків багато танцюристів, лікарів-масажистів, шеф-кухарів, дегустаторів, кулінарів.

Тож, навчаймося краще розуміти один одного, і це допомагатиме нам усюди. Успіхів!