Кожен з нас, свідомо чи на підсвідомому рівні, порівнює себе з оточуючими людьми та упродовж життя формує досить стійку думку про свій інтелект, зовнішність, здоров’я, соціальний статус. Тобто, певний набір «самооцінок», від якого залежить - скромні ми чи зарозумілі, вимогливі до себе чи поблажливі.
Що таке ж самооцінка і від чого вона залежить? Давайте розбиратися разом. Це оцінка себе, своєї діяльності, свого становища в певній групі чи організації та в колі друзів, відповідно до своїх здібностей та можливостей. Саме самооцінка впливає на ефективність нашої життєдіяльності та розвиток особистості.
Психологи стверджують, що для більшості людей властива потреба в досить високій самооцінці. І це прагнення до підвищення самооцінки може реалізуватися такими двома шляхами: можна підвищити потреби для отримання максимального успіху або ж, навпаки, знизити їх для уникнення невдач.
Поведінка людей, котрі прагнуть успіху або уникають невдач, істотно відрізняється. Люди з мотивацією на успіх швиденько включаються у роботу та докладають максимум зусиль для досягнення мети. А люди з мотивацією на запобігання невдач прикладають зусилля для того, щоб їх уникнути. Для них характерні острах критики, невпевненість у власних силах.
Як же перебороти низьку самооцінку та сформувати відчуття впевненості у собі?
Пропонуємо скористатися декількома нашими порадами. Отже:
1.Визначіть свої сильні та слабкі сторони, проаналізуйте минуле разом з помилками та плани на майбутнє.
2.Не забувайте, що кожну подію можна оцінити по різному. Адже, реальність - це не тільки те, що кожен бачить окремо.
3.Не дозволяйте іншим критикувати себе як особистість. Оцінці піддаються лише ваші дії. А конструктивну критику можна використати для своєї ж користі.
4.Прислухайтесь до своїх думок, займайтесь улюбленими справами. Так ви краще зрозумієте, в якій сфері діяльності ви себе змогли б реалізувати.
5.Більше спілкуйтеся! Оточуючі можуть також відчувати страх та невпевненість, спробуйте їм допомогти.
6.Перестаньте занадто оберігати власне «Я». Воно міцніше та пластичніше, ніж нам здається!
7.Поставте собі кілька серйозних цілей, досягнення яких потребує ретельності та наполегливості, на вирішення яких необхідно опрацювати проміжні дрібніші питання. Саме в таких ситуаціях можна буде проаналізувати свої успішні кроки, навчитися чесно та об’єктивно оцінити те, чого досягли.
Пошук гарного місця працевлаштування – процес тривалий, який вимагає від нас не тільки зовнішніх кроків, але й роботи над собою. Якщо ми впевнені у собі, то перепони стають викликом, а виклик спонукає до звершень. Пам’ятайте, всі ми - неповторні особистості і творці свого життя!