У приміщенні Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці». На захід запросили клієнтів СЗ, котрі активно шукають роботу, а відтак потребують максимум корисних знань про ситуацію на ринку праці та перешкоди, з якими можуть зустрітися на шляху до працевлаштування.

Під час конструктивної бесіди вдалося обговорити поняття трудової міграції, її види та причини, різноманітні схеми шахрайства, які використовують недобросовісні фірми-посередники, шляхи потрапляння до тенет торговців людьми, а також правові аспекти використання праці неповнолітніх. Окремо йшлося про трудову діяльність за межами України.

Завдяки відвертому діалогу присутні зрозуміли, що виїжджаючи на роботу в іншу країну, вони наражають себе на неабиякий ризик. Так, замість обіцяних кількох тисяч зелених купюр можна потрапити до в’язниці, бути депортованим, сплатити штрафи тощо. Стати «здобиччю» злочинців – доволі легко, якщо спокуситися надзвичайно привабливими умовами та можливостями працевлаштування за кордоном;

Учасникам заходу перелічили негативні фактори трудового заробітчанства. А це – втрата професійної кваліфікації, психологічного та морального зв’язку з родиною, у тому числі дітьми чи батьками, відсутність належного правового, соціального, медичного захисту. Натомість на рідній землі легально працевлаштованій особі гарантується пенсійне забезпечення на схилі літ, впевненість у завтрашньому дні, безцінний час, проведений зі сім’єю та друзями.

Світлана Шараневич, начальник відділу активної підтримки безробітних Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості