Всі ми після здобуття середньої, загальної, спеціальної або вищої освіти починаємо десь підробляти. Хтось працює за фахом, хтось постійно змінює місце роботи, хтось намагається розвивати власну справу і т. д. Але дуже часто багато людей стикаються з такою проблемою: їх робота їм не подобається, набридла або зовсім дратує. Продуктивність праці падає, з кожним днем приходити на роботу і виконувати одні і ті ж дії стає нестерпно.

Така проблема виникає у працівників різних сфер все частіше. Але мало у кого виходить вирішити її. Більшою мірою це пов’язано зі страхом виходу із зони комфорту, зі страхом змін і невпевненістю в собі і своїх силах.

Як вирішити проблему

Якщо ваша робота вам не подобається, у вас завжди є два варіанти: терпіти або піти. Але зробити такий вибір багатьом людям досить складно. Вони бояться втратити «насиджене» місце і знайти нову роботу. Тому вони і далі виконують роботу, яка їх дратує.

Психологія людини досить складна і індивідуальна, тому проблему в кожному випадку потрібно вирішувати окремо. Але ось деякі поради, які підкажуть, що слід робити, якщо ваша робота вам набридає:

 • Визначте всі найгірші сторони вашої роботи, які можуть послужити причинами її кинути. Це можуть бути неприємні колеги, поганий начальник, незручний графік, недостатньо висока зарплата і т. д.
 • Конструктивна ділова розмова з керівниками може поліпшити ситуацію. Поясніть, що вас не влаштовує. Начальник може поліпшити умови роботи. Якщо керівництво відмовиться піти вам назустріч, то це стане стимулом знайти роботу краще.
 • Спробуйте ставитися до робочих проблем як до невеликих перепон на шляху до здійснення мети, отримання бажаного. Вважайте, що це можливість самовдосконалюватися і розвиватися особистісно і професійно.
 • Не піддавайтеся впливу ваших колег. Буває, що спочатку вас все влаштовувало у вашій роботі, але ви постійно чуєте, як колеги скаржаться на кількість завдань, на розмір зарплати, начальника і т. д. Спостерігаючи за цим, все частіше, і ви самі починаєте шукати недоліки у вашій роботі, одержуючи негативний настрій.
 • Перед тим як ви вирішите звільнитися, подумайте про все хороше, що є на нинішньому робочому місці: добрий начальник, дружня атмосфера, гнучкий робочий графік, страховка, додаткові премії або що-небудь ще. Якщо все це не компенсує недоліки, і ви як і раніше незадоволені своєю роботою, то не варто за неї триматися.
 • Якщо ви новачок в якійсь справі, і вам не подобається нова робота, знайдіть для себе цікаве хобі або почніть займатися спортом у вільний час. Це допомагає відволіктися від робочої суєти, зняти напругу і на час забути про неприємності. Надалі нова посада вас зацікавить.

Нема чого терпіти те, що вам огидне, і робити те, що не приносить задоволення. Якщо робота не подобається, то треба кидати її і шукати справу по душі.

Можна все життя працювати на одному місці і нічого не досягти, а потім шкодувати про втрачені можливості. А можна ризикнути, почати все з чистого аркуша, змінити своє життя.

І в цьому випадку вірогідність того, що ви побудуєте хорошу кар’єру, досягнете всіх поставлених цілей і будете жити в своє задоволення, набагато вище. Адже якщо займатися улюбленою справою, то хочеться розвиватися і підкорювати нові вершини.

Чому нам не подобається наша робота

Як зазначають психологи, у більшості випадків люди страждають від справи, яка їм не подобається і не хочуть йти на роботу з таких причин:

 • погані умови праці;
 • занадто суворий начальник;
 • недоброзичливість колег;
 • конфліктні ситуації;
 • необхідність рано вставати і пізно лягати спати.

Але не слід відразу звільнятися і шукати нове місце зайнятості. Потрібно все зважити, порадитися з близькими і тільки потім приймати остаточне рішення. Майже завжди можна знайти вихід з проблемних ситуацій, вирішити конфлікти, налагодити стосунки в колективі і домогтися від боса поліпшень умов праці. Варто розуміти, що наша робота може не приносити нам задоволення і з інших причин, пов’язаних особисто з нами.

Нерозуміння своїх потреб і бажань

Бувають випадки, коли людина задоволена своєю професією, робочими умовами і заробітною платою, але морального та емоційно задоволення все одно не отримує. З-за цього вона запізнюється на роботу, не старається, відчуває себе втомленою і спустошеною, а після закінчення робочого дня в неї відразу піднімається настрій і з’являються сили. І тоді виникає питання: а чи точно людину все влаштовує? Часом ми самі не усвідомлюємо, що нам потрібно і чого ми хочемо. Поки ми самі не спробуємо щось нове, ми не зрозуміємо, що нам потрібно.

Принципове небажання працювати

У деяких випадках людині не подобається її робота не тому, що вона нецікава або важка, а тому, що вона взагалі не любить і не хоче працювати. Вона вважає це покаранням, і одна тільки думка про трудові обов’язки викликає у неї почуття невдоволення і протесту. Такі люди переконані, що їм не потрібна робота, а потреба в ній – це нав’язаний ззовні стереотип. Тому вони не розуміють, навіщо їм віддавати свої сили і даремно трудитися для когось іншого.

Щоб вийти з такої ситуації, людині потрібно зрозуміти, що, працюючи, вона зможе отримати гроші для свого забезпечення.

Невпевненість у собі

Дуже часто люди не задоволені тим, що роблять, тому що у них це виходить погано або не виходить зовсім. Але з часом вони пристосовуються і отримують потрібні навички, однак робота все одно не викликає радості. У такому разі заковикою є невпевненість у своїх здібностях і можливостях. Це може виникнути із-за невдач, втрати кваліфікації і навичок, із-за великої робочої перерви, відсутності досвіду.

Іноді отримати роботу, про яку ви мріяли, заважають різні обставини: відсутність робочих місць, висока конкуренція, відсутність досвіду тощо.

Але з цієї ситуації теж є вихід. Потрібно порівняти очікування з реальністю, зрозуміти, якими ресурсами ви володієте, що знаєте і вмієте, вивчити ринок праці, дізнатися про пропозиції, і знайти вакансію, яка вас зацікавить. Не думайте, що ви нічого не вмієте і не бійтеся вчитися чомусь новому.

Важко приймати рішення

Коли ваші робочі обов’язки вимагають прийняття серйозних рішень, це може виснажувати, змушувати нервувати, переживати за результат і постійно боятися зробити помилку. Від цього робота починаєте асоціюватися у вас з чимось неприємним, і від однієї лише думки про неї, ви починаєте хвилюватися. І коли ви вирішуєте звільнитися, з’являється нова дилема: а чи зможу я знайти нове місце, чи є у мене шанси перевершити конкурентів, чи достатньо у мене досвіду і т. д.

Стати рішучіше вам допоможе усвідомлення того, що страх перед майбутнім, невизначеністю тільки гальмують вас і заважають розвиватися.

Висновок

Багато людей не люблять свою роботу. Це залежить від різних факторів. Щоб змінити своє життя і отримувати задоволення від роботи, потрібно самовдосконалюватись, намагатися змінювати ситуацію на свою користь, діяти. Пам’ятайте, що ваше життя в ваших руках!

За матеріалами інтернет-видань