У рамках широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань офіційного оформлення трудових відносин у приміщенні Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ фахівці відділу активної підтримки безробітних спільно з начальником Новояворівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Оксаною Корб’як провели для безробітних семінар на тему: «Легальна зайнятість».

Під час зустрічі присутнім наголосили, що офіційне працевлаштування – це не тільки захист соціальних та трудових прав, а й низка державних гарантій, що прописані у чинному законодавстві. Якщо особа дбає про своє майбутнє, розуміє економічні процеси та складові розвитку країни, піклується про дітей та онуків, вона ніколи не погодиться на роботу у тіні та зарплату у конвертах. Адже тільки у разі оформлення трудових відносин у правовому полі до державної казни сплачуються податки, нараховується страховий стаж, а працівник може розраховувати на пільги та преференції від держави.

Оксана Корб’як акцентувала на тому, що незадекларована зайнятість – шлях у нікуди, позаяк нелегальний працівник свідомо ризикує своїм здоров’ям, життям, втрачає право на належне пенсійне забезпечення, відпустку, відпочинок, може трудитися понаднормово й при цьому позбавлений будь-якого захисту у разі виникнення скрутних життєвих обставин.

Семінар пройшов у формі конструктивного діалогу, що іноді переходив у жваву дискусію. На завершення присутні отримали відповіді на різні запитання, що їх цікавили, а також інформаційні листівки «Ні – зарплаті в конвертах!».

Ольга Барандій, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Новояворівської міської філії Львівського ОЦЗ