Основна функція медичної сестри – допомога. Тому цей професіонал широкого профілю повинен володіти навичками проведення підшкірних, внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій, вміти накладати джгути та шини, промивати шлунок, робити штучне дихання та непрямий масаж серця, надавати першу допомогу у разі опіків, отруєння, отримання травм, поранень або обморожень, накладати бинтові пов’язки різного типу, готувати пацієнта до наркозу, асистувати під час операції, вимірювати артеріальний тиск і температуру тіла, видавати пацієнтам медичні препарати, вести медичну документацію, видавати довідки, рецепти, направлення на обстеження, навчати хворого та його родичів основних правил догляду та виконання нескладних процедур та ін.

Зазвичай, медсестри та медбрати виконують професійні обов’язки у лікувально-профілактичних закладах усіх типів і рівнів. Саме тому перелік установ, у яких може працювати такий спеціаліст, доволі різнотипний: від дошкільних виховних закладів до шпиталів, діагностичних центрів чи науково-дослідницьких інститутів.

Окремі напрями роботи медичної сестри вимагають додаткового навчання для проведення певних маніпуляцій у медичних цілях. Існує кілька типів навчальних програм. Початковий етап професійної освіти можна пройти у медичному коледжі. Здобути вищу професійну освіту за рівнем бакалавра можна у медичних університетах. Усі студенти-медики обов’язково проходять практику у медичних закладах ще під час навчального процесу.

Пізнавальну інформацію про благородну професію медсестри можна почерпнути в аматорському відеоролику за посиланням https://bit.ly/3xLgzq9 .

Той, хто зупинить свій вибір на цій професії, не матиме проблем з пошуком роботи, оскільки пропозицій працевлаштування є достатньо. Для прикладу, у базі вакансій Львівського ОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy) для сестер медичних містяться варіанти роботи для сестри медичної із зарплатою, що коливається від мінімальної до 15 тис. гривень. А з повним переліком вільних робочих місць і вакантних посад можна ознайомитися у закладці «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua) інтернет-ресурсу Державної служби зайнятості, де зібрані пропозиції роботи провідних українських сайтів з пошуку роботи (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua, Jooble), а також на телеграм-каналі ДЦЗ: «Робота зараз: Державна служба зайнятості» (https://t.me/worknowdcz).