Водій – одна із найбільш затребуваних професій на Львівщині. Вона підходить для тих, хто готовий проводити за кермом транспортного засобу багато годин і володіє низкою таких професійних якостей як уважність, обережність, добра пам’ять, моментальна реакція у критичний момент, а ще – гострий зір, відсутність захворювань, що супроводжуються мимовільними рухами та ін.Представник цієї професії – це особа, котра керує певним транспортним засобом і має водійське посвідчення з відкритими відповідними категоріями.

У наш час не лише у великих компаніях є автомобільний парк, що потребує професіоналів для постійних пасажирських або вантажних перевезень, а навіть малі фірми широко використовують працю водіїв. Окрім легкових автомобілів, водії керують тролейбусами, трамваями, автобусами, спецтехнікою і т. д.

Залежно від місця роботи та виду транспортного засобу відрізняються і обов’язки водія. Особистий шофер відноситься до домашнього персоналу і, окрім управління транспортом, до його обов’язків входить утримання в чистоті автомобіля та підтримка його справності. Водій вантажівки, трамвая чи тролейбуса повинен вміти перевірити стан транспортного засобу, вчасно усунути елементарні несправності.

Наявність водійських прав ще не говорить про професіоналізм особи. У цій професії велике значення має досвід роботи, який приходить з часом (відповідно до кількості годин, проведених за кермом).

Зарплата водія залежить від підприємства, де він працює. У базі вільних робочих місць і вакантних посад Львівського ОЦЗ для представників цього фаху налічується понад 200 пропозицій працевлаштування із винагородою, що коливається від мінімальної до 80,0 тис. гривень. Із них понад 120 вакансій задекларували працедавці міста Львова, на сотню менше – фірми та компанії Пустомитівщини. Також шукають водіїв у Радехові, Трускавці, Дрогобичі, Буську, Жидачеві, Стрию, Яворові, Червонограді, Миколаєві та ін.

Про те, що водій – одна із професій, яка буде завжди актуальною, свідчить ще один факт: той, хто вміє кермувати транспортом, завжди може працювати на себе, зареєструвавшись як фізична особа-підприємець. А транспортні послуги можуть бути найрізноманітнішими: від таксування до перевезення різних предметів або вантажів на будь-які дистанції.

За сучасних умов уміння управляти автівкою стало необхідністю, яка не завжди пов’язана з видом основної діяльності. Це – радше вимога сьогодення, можливість пересуватися у будь-яку пору доби, економія часу, мобільність, незалежність, а головне – комфорт і зручність.