Професія фармацевта
Короткий опис: Фармацевт - це фахівець в області виготовлення, дослідження та продажу ліків. Цих працівників можна зустріти в аптеці прямо за прилавком. Головного фармацевта називають провізором. Іншими словами - це знавець таблеток, порошків і мікстур. І це друга людина по рахунку, до якого ми звертаємося, коли у нас погано зі здоров'ям.
Історія професії: Різні епізоди з історії цієї професії можна відстежити по символіці, яка різноманітна для кожної країни, хоча є і загальноприйняті знаки. Перші ліки придумали задовго до того, як навчилися писати, а тому ніяких відомостей про них не збереглося. А ось згадки про лікарів античного періоду різних цивілізацій збереглися у великій кількості. Ці поважні люди самі готували ліки з відомих їм засобів. Першими науковими дослідженнями в галузі фармацевтики займалися греки в IV столітті до н. е.. Їх справу продовжили вчені мужі могутнього Риму. А ось поділ між лікарями і фармацевтами відбулося тільки в XIII столітті в Європі.
Соціальна значущість професії в суспільстві: Ліки - це складні хімічні речовини і не завжди вони дають потрібний результат. Часто буває і навпаки: при безконтрольному вживанні медичних препаратів можна суттєво погіршити стан здоров'я. Так би воно й відбувалося майже завжди, якби не фармацевти, які радять і контролюють, що вони дають в руки клієнтові, а також завбачливо складають інструкції для тих, хто любить купувати таблетки без порад доктора.
Існує кілька типів організацій, де можна зустріти людей, що виконують такі функції. Крім аптек та складів медикаментів, є ще організації, які збирають і обробляють матеріал для виготовлення ліків, науково-дослідні інститути та лабораторії. Фармацевт при наполегливій роботі та підвищенні свого рівня з часом може стати провізором, який керує колективом фахівців у даній сфері. Фармацевт повинен знати хімію, ботаніку (що стосується лікарських рослин), бути уважним і відповідальним, мати відмінну пам'ять і знання математики.
Ризики професії:Звичайно, завжди є небезпека помилитися і нашкодити клієнту. При неякісної перевірці відпускаються препаратів можуть в продаж надійти підроблені ліки, які несуть небезпеку для людського організму. Крім того, фармацевту доводиться мати справу з препаратами, які можуть викликати алергію навіть у здорової людини. Але зате оплата праці порівняно з іншими професіями досить непогана, робота в теплі і чистоті, хоча і контактуєш з простудженими людьми, які прийшли за ліками.
Де отримати професію: Бажаючим закінчити ВУЗ за спеціальністю «Фармація» потрібно бути готовими пожертвувати навчанні 5 або 5 з половиною років свого життя. Після закінчення університету чи академії слід пройти практику в одній з організацій з працівниками цього ж профілю, у яких є чому повчитися.