Дрони (від англійської «drone» – гудіти, дзижчати) – це безпілотні літальні апарати (БПЛА), які активно застосовуються як у проведенні військових операцій, так і в повсякденному житті. Дронами керують оператори або пілоти. Оператор дронів – це професійно навчена людина, котра займається підготовкою БПЛА до польоту та віддалено керує його переміщенням.

До обов’язків операторів дронів входять:

  • підготовка БПЛА до польоту: контроль технічного стану безпілотника, налаштування фото- та відеотехніки;
  • визначення мети польоту: програмування маршруту та розробка польотного завдання;
  • запуск дрона та безпосередньо управління польотом;
  • аналіз і обробка результатів польоту, оформлення відповідних звітів;
  • технічне обслуговування та здійснення дрібних ремонтних робіт.

Безпілотні літальні апарати, першочергово, розробляються і використовуються для військових потреб. Чимало армій світу використовують  безпілотники в рамках розвідувальних дій, для нанесення ударів по ворожих силах і т. п. У реаліях сьогодення в Україні є велика потреба у професійних фахівцях для роботи з дронами.

Безпілотники також використовують:

  • у кур'єрській службі: доставка товарів, посилок і продуктів харчування;
  • на телебаченні: під час створення художніх і документальних фільмів, рекламних роликів, музичних кліпів, новинних репортажів, а також для висвітлення спортивних змагань та ігор;
  • у сфері безпеки: спостереження з повітря з метою охорони об’єктів, територій та людей;
  • під час рятувальних операцій: під час пожеж, повенів, пошуку зниклих людей.

Це лише незначна частина перелічених сфер застосування дронів. Безпілотники широко використовують також в археології, картографії, сільському чи лісовому господарствах, будівництві, екології, геодезії та інших галузях. 

Безперечно, управління безпілотником – це непростий процес, який відповідно вимагає від оператора певних навичок і вмінь. Аби стати оператором дрона на професійному рівні, необхідно здобути якісну освіту у профільному вищому або професійно-технічному навчальному закладі, а потім пройти спеціальну підготовку в одній зі спеціалізованих шкіл пілотів БПЛА. Робота професійного оператора дронів  важлива та відповідальна. І ми добре розуміємо, наскільки актуальна така професія під час війни в Україні.